به رغم منع اکید رهبری

معاون سپاه: به روشنگری در انتخابات ادامه می دهیم

زیتون- رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت نیروهای مسلح پیش از ابلاغ سیاست‌های کلی انتخابات از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای هم در انتخابات «دخالت» نمی‌کردند، بلکه به کار «روشنگری» می‌پرداختند. 109921
معاون سیاسی سپاه پاسداران در گفت‌و‌گوی با تسنیم به «بازیگران سیاسی» که درباره دخالت سپاه و بسیج انتقادهایی را مطرح می‌کنند نیز هشدار داده برای برخی اهداف «حقیر» خود، به «ابهت» نیروهای مسلح «خدشه» وارد نکنند.
در سال‌های اخیر برخی گروه‌های سیاسی از دخالت سپاه پاسداران و بسیج در انتخابات انتقاد کرده‌اند. انتقادهای که البته از سوی سپاه پاسداران تکذیب شده است.
به گفته معاون سیاسی سپاه پاسداران منع دخالت در دسته‌بندی‌های انتخاباتی از سوی رهبر جمهوری اسلامی در سیاست‌های کلی انتخابات، تنها مختص نیروهای مسلح نبوده و به این معنا هم نیست که «الزاما پیش از ابلاغ این سیاست‌ها، مسسله‌ای یا تخلفی صورت گرفته باشد یا در آینده بخواهد مسئله خاصی اتفاق بیفتد.»
سنایی‌راد ادامه داد باید بین «تبیین و روشنگری» و فعالیت سیاسی تمایز قائل شده و افزوده این در حالی است که نیروهای مسلح باید «احزاب و گروه‌ها را به طور دقیق بشناسند تا خدایی نکرده اگر حزبی یا گروهی انحراف پیدا کرد به عنوان چشمان بیدار مجموعه‌ای که حافظ امنیت و موجودیت نظام است وارد میدان شوند.»
سنایی‌راد افزود «نیروهای مسلح باید جریان‌شناس، حزب شناس، گروه شناس و شخصیت‌شناس باشند» و «لازمه کار ما این است که احزاب و گروه‌ها را بشناسیم. همچنین وظیفه نظامی و امنیتی ما نیز این‌گونه ایجاب می‌کند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. ظرف این سالها دو طرف زیر و بالای همدیگه رو دیدن ، دیگه فصل الخطاب بی فصل الخطاب !!

  2. خود محوری, همه رقم رفتاری را توجیه می کند, دردی که بسیاری از ما به ان دچاریم!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به رغم منع اکید رهبری

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز  که فعالان دموکراسی‌خواه و آزادی‌خواه ایرانی آن را پی گرفته‌اند. اما این مبارزات متاسفانه تا کنون، با وجود دو انقلاب و

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »