زیتون- دولت روسیه به دولت مردان این کشور، دستور داد فرزندان خود را از «مدارس خارجی بیرون آورده و خانواده‌هایشان را فورا به وطن» بازگردانند.
به نوشته دیلی میل، سیاسیون و چهره‌های شاخص روسی بعد از دریافت هشداری از سوی ولادیمیر پوتین باید اعضای خانواده خود را به وطن بازگردانند. بعد از آنکه پوتین سفر خود به فرانسه را لغو کرد، مقامات این کشور دستوری را برای بازگردانی اعضای خانواده خود به کشور دریافت کردند.
همه اعضای دولت و پارلمان روسیه در همه سطوح موظف شدند فرزندان خود را فورا از مدارس خارجی، خارج کنند و اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، امکان ارتقای شغلی را از خود گرفته‌اند.
استانیسلاف بلکووسکی یک تحلیل‌گر سیاسی به روزنامه دیلی استار گفت چنین اقدامی از سوی دولت روسیه بخشی از اقدامات این کشور در راستای آمادگی برای جنگ بزرگی است. 2481_the-kremlin
از سوی دیگر در کشاکش اختلافات غرب با مسکو، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که ارتش این کشور سه موشک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده است.به گزارش شبکه «راشا تودی»، از سه موشک شلیک شده در روز چهارشنبه، دو فروند از زیردریایی‌های روسیه شلیک شدند. موشک سوم هم ازیک پایگاه فضایی پرتاب شده است.
وزارت دفاع روسیه می‌گوید هر سه موشک در زمان مناسب به اهداف تعیین شده برخورد کرده‌اند.
شلیک سه موشک قاره پیمای روسیه در حالی انجام می‌شود که تنش سیاسی بین مسکو و غرب تشدید شده است. شماری از کشورهای غربی، از جمله آمریکا، روسیه را متهم می‌کنند که بحران  سوریه را دامن می‌زند و شبه جزیره کریمه در اوکراین را اشغال کرده است.
روسیه، این اتهامات را رد کرده و می‌گوید در سوریه تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد و به خواست ساکنان کریمه نیروهایش را به آنجا اعزام و این منطقه را به روسیه منضم کرده است.
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه، اتهام ارتکاب جنایت جنگی در سوریه علیه مسکو را «لفاظی‌ سیاسی» خواند.
پوتین روزگذشته (چهارشنبه) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «تی اف-یک»، گفت عمیقا به این جمع‌بندی رسیده است که کشورهای غربی، و در راس آنها آمریکا، مسئول شرایط کنونی در سوریه هستند.
رییس‌جمهوری روسیه گفت نیروهای روسی، تروریست‌ها را در سوریه هدف قرار می‌دهند. به گفته وی، این تروریست‌ها هستند که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
بوریس جانسون، وزیرخارجه بریتانیا، هشدار داده است که سیاست‌های ولادیمیر پوتین در سوریه، روسیه را منزوی و منفور خواهد کرد. پیش‌تر نیز فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری فرانسه، روسیه را متهم کرده بود که در شهر حلب جنایت جنگی مرتکب شده است. در پی این سخنان، ولادیمیر پوتین سفر خود به پاریس را لغو کرد.

بازگشت به صفحه اول