زیتون- رییس هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی تهران از صدور حکم پرونده پزشکی عباس کیارستمی خبر داد.20155318302172a ایرج خسرونیا امروز (چهارشنبه) گفت به دلیل اینکه هنوزحکم قطعی نیست و ممکن است خانواده کیارستمی نسبت به این حکم اعتراض کنند و پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال شود، امکان اعلام جزییات آن وجود ندارد.
پیش از این اعلام شده بود در این پرونده سه «قصور» وجود دارد؛ قصور در رمان، مسافرت پزشک و تکمیل نکردن پرونده کیارستمی حین درمان.
خسرونیا اضافه کرد وکیل پرونده یا مسئولان بیمارستان هم نمی‌توانند جزییات حکم را اعلام کنند، چرا که «از نظر ما این کار قانونی نیست». حکم صادر شده هفته آینده به وکیل کیارستمی ابلاغ خواهد شد.
یکی از وکلای خانواده عباس کیارستمی اما پیش از ابلاغ حکم، نسبت به صدور رای احتمالی برای پرونده پزشکی این کارگردان سینما «بدون توجه به موارد اعلامی در لایحه تقدیمی» اعتراض کرد. عادل مقدس به ایسنا گفت پیش از این از یک پزشک و دوو شخص حقیقی و حقوقی دیگر نیز به وکالت از خانواده کیارستمی شکایت کرد، اما سازمان نظام پزشکی قرار است تنها درباره پزشک رای صادر کند.
عباس کیارستمی، کارگردان، چهاردهم تیرماه پس از تحمل یک دوره بیماری در کشور فرانسه درگذشت. او از اسفند ۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به دلیل انجام چند عمل جراحی روده در بیمارستان بستری شده بود و در نهایت با تصمیم خود هشتم تیرماه برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت. روند معالجه او در ایران با اعتراض خانواده کیارستمی همراه بود.

بازگشت به صفحه اول