زیتون- عبدالحمید محتشم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه یالثارات الحسین، با انتشار یادداشتی در آخرین شماره این نشریه، از قوه قضاییه بابت انتشار مطلبی با عنوان «سونامی کثیف آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمده!؟» عذرخواهی کرد. 160806044509_yalesarat_640x360__nocredit
محتشم در این یادداشت نوشت «شان ذاتی» جمهوری‌اسلامی «برتر و منزه‌تر» از آن است که نشریه‌ای «از خط قرمز حیای نوشتاری-ولو اندک-عدول» کند، حتی اگر انگیزه چنین کاری «هشدار نسبت به ورطه عفونت بار زشتی فساد سر ریزه شده و نهی از منکر باشد.»
مدیرمسئول یالثارات الحسین در یادداشت خود اما تاکید که این اقرار به معنای «بدهکاری و عذرخواهی به احدی جز دستگاه قضای نظام اسلامی نیست»، چرا که در مطلب مورد نظر «متعرض هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نشده». او اما اضافه کرد که هر کس بر این عقیده است در آن مطلب «تعرضی به وجهه و آبروی او روا شده، شرعا و قانونا به طرح شکایت و اقامه دعوا» کند.
چند هفته پیش این نشریه در مطلبی با عنوان «سونامی کثیف آلبالوهای جنسی چگونه به سینما آمده» و با استفاده از طرح و نام شخصیت‌های سریال شهرزاد نوشت: «زندگی هنری- ذهنی فیلم‌سازان چگونه است که موجب خلق سونامی آلبالوهای جنسی در سینما می‌شود؟ آیا سونامی آلبالویی بازتابی از زندگی خود خالقان سینمایی چنین آثاری است؟ پاسخ این پرسش را با تعریف مثلث عشقی و «کثیف» سه تن از اهالی سینما با نام‌های مستعار برای شما در این شماره روایت خواهیم کرد.»
مشخصاتی که برای شخصیت‌های این داستان ارایه شده با فعالیت‌های هنری اصغر فرهادی، مانی حقیقی و ترانه علیدوستی شباهت‌هایی داشت. انتشار این مطلب باعث شکایت این سه تن و برخی دیگر از سینماگران شد. هیات مدیره خانه سینما نیز نامه‌ای سرگشاده‌ در اعتراض به مطلب اخیر یالثارات٬ منتشر کرد.

مدیرمسئول یالثارات الحسین نوشت که در انتشار این مقاله «صریحا اقرار دارم، اشتباه کرده‌ام»، گرچه به عقیده او کارکرد سینمای امروز ایران «جز مواردی استثنایی، مصداق تباهی و به هلاکت کشاندن نسل است و طبعا حکم آن از دیدگاه مبانی مکتب واضح است و آشکار.»

بازگشت به صفحه اول