زیتون- نشریه یالثارات الحسین پس از بالا گرفتن اعتراض‌ها به انتشار مطالبی در این هفته نامه پیرامون هنرمندان و سینماگران، در جوابیه‌ای نوشت که نویسندگان این نشریه «هتاک و بی‌ادب» نیستند و منتقدان «غفلتا از کوه کاهی» ساخته‌اند که «به فرض اثبات جز دو سه مورد بیش نبوده.»

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-08-03 06:35:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

جوابیه نشریه یالثارات با امضای علی‌رضا عبداللهی، روابط عمومی هفته‌نامه یالثارات‌الحسین، منتشر شد. این جوابیه منتقدان را «دوستان مستقیم و غیرمستقیم از ایادی و کارگزاران حوزه هنری» نامید که «با سکوت توجیه‌ناپذیر» خود موجب تایید «یکی از بی‌سابقه‌ترین فیلم‌های فسادخیز و شرم‌انگیز» شدند.
یالثارات در آخرین شماره خود، در مطلبی اصغر فرهادی، ترانه علیدوستی و مانی حقیقی را به داشتن روابط جنسی متهم کرده بود. مساله‌ای که – به گفته مانی حقیقی – موجب شکایت این سه تن از یالثارات شد. در پاسخ به اعتراض نسبت به انتشار این متن، جوابیه یالثارات چنین نوشت: «گفته شد نسبت ناروا به هنرمند! کدام هنرمند. مگر بهره‌گیری از اسامی غیرواقعی بازدارنده از تحقق نسبت به شخص معین در عرف روزنامه‌نگاری نیست.»
جوابیه یا لثارات اضافه کرد: «آنچه دوستان غفلتا از کوه کاهی ساخته‌اند به فرض اثبات جز دو سه مورد بیش نبوده که طبعا آن هم در صورت ادعای شاکی خصوصی در محکمه قضایی، صحت و سقم آن برملا خواهد شد.»
پیشتر سینماگران نامه‌ای اعتراضی خطاب به رییس قوه قضاییه در مورد «هتاکی‌های» نوشته بود. روابط عمومی یالثارات در پاسخ به این نامه نیز نوشت: «گویا نویسنده توبیخ نامه علیه یالثارات، قوه قضائیه را با«قوه پهلوائیه» اشتباه فرموده باشند. قوه قضائیه با آن همه دغدغه‌ها و پرونده‌هایی که سرنوشت اقتصاد و معیشت مردم و آبروی انقلاب در گرو دادرسی مجدانه و وقت‌بر آن است، بعید است فرصتی برای شنیدن هیاهوی خارج از گودنشینانی که فرمان لنگ کردن متحکمانه و بدون طی مراحل دادرسی یالثارات صادر می‌کننند را داشته باشد.»
در پایان جوابیه یالثارات با اشاره به این‌که نویسندگان این نشریه «عده‌ای هتاک و بی‌ادب نیستند»، اضافه کرد: «اما چنین هم نیست که عرصه فرهنگ و هنر، ملک طلق و تیول انحصاری دوستان باشد.»

بازگشت به صفحه اول