محمود صادقی: فساد صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به دوره احمدی نژاد است

زیتون- محمود صادقی، نماینده مجلس، اعلام کرد اختلاس کشف شده هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر از آن داد که در یکی از جلسه‌های اخیر این کمیسیون با حضور «برخی مسئولان وزارت آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان»، موضوع تحقیق و تفحصاز این صندوق مطرح شد. تخلف‌های این صندوق نیز به گفته نماینده تهران «مربوط به دولت احمدی‌نژاد» است. download
اصول‌گرایان در روزهای اخیر خبر از فساد مالی هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بازداشت رییس و اعضای خانواده (همسر و فرزند) رییس صندقو ذخیره فرهنگیان داده بودند. اخباری که البته از سوی شهاب‌الدین غندالی، رییس این صندوق، تکذیب شد.
صادقی به نقل از اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان به ایلنا گفت که این صندوق در فاصله سال‌های ۸۶ تا ۹۲ چهار هزار میلیارد تومان «دارایی معدوم‌الوصول» داشته است. دارایی‌هایی که «وصول نشده و بنابر پیگیری‌های انجام شده، ۳۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط وام‌هایی بوده که در اختیار ۳ نفر قرار گرفته و هرگز این وام‌ها را بازنگردانده‌اند.»
این نماینده عضو فراکسیون امید البته گفت تخلف‌هایی نیز در دولت روحانی رخ داده، اما «بخش اعظم تخلف مربوط به دولت قبل است.»
تخلف‌هایی که البته صرفا محدود به صندوق ذخیره فرهنگیان نیست و «در بانک سرمایه نیز رخ داده.»
رییس فراکسیون شفاف‌سازی اقتصادی و انضباط مالی در مجلس دهم افزود: «شکایت‌ها در دو پروژه مطرح شده که یکی پروژه «کاج مشهد» است و همچنین پروژه «بانک سرمایه» که به‌گفته شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان در جریان مجلس نهم، دو مرتبه به‌منظور ارائه توضیحات لازم، نامه‌هایی به هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ارسال کرده که با این حال، اجازه حضور در جلسه‌های این کمیسیون به او داده نشده است.»
به گفته صادق طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح و از سوی نمایندگانی چون محمدمهدی زاهدی و جبار کوچکی‌نژاد نیز امضا شد و این دو نماینده مجلس «مدعی شدند که نخستین بار که چنین طرحی مطرح شد، در زمان مجلس هشتم بوده است. به‌گفته زاهدی و کوچکی‌نژاد، نمایندگان در مجلس هشتم درخواست تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را مطرح کردند که به نتیجه نرسید و این درخواست به گفته آن‌ها در مجلس نهم نیز به کما رفت.»
شهاب الدین غندالی، رییس صندوق توسعه فرهنگیان نیز پیشتر در نامه ای به دادستان تهران ضمن وارد ندانستن این اتهام ها خبر داده بود که پس از به راه افتان «موج فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان» باعث سقوط ارزش سهام این صندوق شده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »