مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به دادستان تهران نامه نوشت

زیتون- برخی سایت‌های نزدیک به اصول‌گرایان در هفته اخیر به نقل از برخی نمایندگان مجلس از بازداشت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و همسر و فرزند او به دلیل«فساد هشت هزار میلیارد تومانی و اعطای وام‌های میلیاردی بدون وثیقه» خبر دادند؛ اخباری که از سوی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تکذیب شد.
شهاب‌الدین غندالی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تکذیب خبر بازداشت اعلام کرد از نماینده مجلسی که این خبر را منتشر کرده شکایت می‌کند. timthumb
پیش از این حسین مقصودی، نماینده سبزوار، به رجانیوز گفته بود که شفاف سازی در صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر آموزش وپروش بود و طی تحقیقات به عمل آمده «حدود هشتاد هزار میلیارد ریال فساد مالی» در این صندوق گزارش شده است.
مقصودی با اعلام خبر بازداشت شدن همسر و فرزند مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان مدعی شده بود که «شخص مدیر عامل صندوق ذخیره نیز این فساد را قبول داشته و مبلغ آن را ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان می‌کند.»
مدیرعامل صندوق ذخره فرهنگیان در نامه‌ای به دادستان تهران به «پروژه تخریب بزرگ‌ترین نهاد اقتصادی متعلق به فرهنگیان کشور توسط عده‌ای افراد خاص» اشاره کرد و نوشت: «همان‌گونه که مستحضرید اخیرا برخی از افراد سودجو و فرصت طلب در حوزه اقتصاد کشور با سواستفاده از حساسیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به جایگاه ، حقوق و دارایی فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان، با استراتژی فرار به جلو و خرید زمان جهت حفظ منافع نامشروع خود، اقدام به شایعه‌پراکنی و اتهام‌زنی‌های غیر اسلامی و انسانی به اینجانب، خانواده و مدیران شرکت های تابعه صندوق نموده‌اند.»
غندالی در نامه خود نوشت: «چند روزی است که بدهکاران بزرگ باقی مانده با سواستفاده از حسن نظر تعداد اندکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همکاری برخی رسانه‌های فرصت طلب و کانال‌های جعلی تلگرامی سعی در تشویش اذهان پاک معلمان ایران اسلامی در آستانه شروع سال تحصیلی جدید داشته و علی رغم هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر در اولویت قرار داشتن اقتصاد در کشور و عدم تشویش اذهان آموزش پرورش که به فرموده ایشان نزدیک به ۶٠ درصد از جامعه را به صورت مستقیم درگیر می‌نمایند، همچنان بر گزافه‌گویی و تهمت‌های سنگین و غیر قابل باور اصرار می‌ورزند.»
مدیرعالم صندوق ذخیره فرهنگیان در این نامه خبر از افزایش ۳۰۰ درصدی دارایی صندوق نسبت به «۱۷ سال گذشته» داده و مبلغ «فساد بزرگ» را «از کل دارایی‌های مجموعه» بیشتر دانست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این صندوق پولش از معلمان است و فضاهایش هم از ملک ملت
    اگر افزایش ۳۰۰ درصدی دارایی داشته از پول معلمان فلک زده بوده یا تجارت کرده‌اند؟ سودش را چه می‌کنند؟
    بگویند عایداتش برای فرهنگیان چیست؟
    فقط یک فقره‌اش را بگویند

  2. افزایش ۳۰۰ درصدی مورد ادعا بزرگترین دلیل بر فساد است . ۱۷ سال قبل یعنی ۱۳۷۸ ، شاخص تورم سال ۷۸ عدد ۱۸/۶۴ و شاخص تورم سال ۹۴ عدد ۲۲۷/۴۶ است بنابراین با توجه به تورم موجود چنانچه دارایی صندق بیش از ۱۲ برابر شده باشد میتوان گفت که تغییری نکرده و اضافه نشده است ، در حالیکه حضرت مدیر عامل از سه برابر شدن دارایی صندوق سخن میگوید !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »