دستور قوه قضاییه به دادستان کل کشور

با سایت های افشاگر برخورد شود

زیتون– صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه، در نامه‌ای به دادستان کل کشور خواستار «برخورد» با رسانه‌های «متخلف» در زمینه افشای واگذاری املاک شهرداری تهران شد. هم‌زمان سازمان بازرسی کل کشور نیز اعلام کرد نامه منتشر شده از این سازمان «گزارش نهایی» محسوب نمی‌شود.
دستور صادق آملی لاریجانی به محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، در پی درخواست مهدی چمران، رییس شورای شهر تهرانِ صادر شد. download (2)
چمران از رییس قوه قضاییه خواسته بود تا موضوع وارد شدن «خدشه به حیثیت اعضای شورای شهر فوری پیگیری شود.» بیست و هشت عضو شورای شهر تهران – از جمله احمد مسجدجامعی – نیز در نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران بدون ذکر نام وب‌سایت معماری نیوز، انتشار نام تعدادی از اعضای این شورا به عنوان دریافت‌کننده خانه از شهرداری را «غیراخلاقی» خوانده و خواستار ارسال این موضوع به «مراجع ذی‌صلاح» برای «رسیدگی» شده بودند.
صادق لاریجانی برای اجابت این درخواست رییس شورای شهر نامه ای به دادستان کل کشور نوشت. او در این نامه که در سایت میزان، ارگان خبری قوه قضاییه، منتشر شد خواستار «برخورد قانونی» با مدیران مسئول رسانه‌ها و وب‌سایت‌های به گفته او «متخلف» شده و خطاب به محمدجعفر منتظری نوشته است که «پیگیری شود اصحاب رسانه و مسئولین سایت‌ها خارج از ضوابط قانونی از درج مطالبی که موجب هتک حیثیت افراد و تشویش اذهان عمومی می‌شود خودداری» کنند.
وب‌سایت معماری‌نیوز هفته گذشته ضمن انتشار گزارش‌هایی درباره واگذاری املاک شهرداری تهران به مدیران این نهاد و افرادی خارج از این سازمان، از محسن پیرهادی، الهه راستگو، معصومه آباد، هادی ساعی، و ابوالفضل قناعتی به عنوان چند عضو شورای شهر تهران نام برده بود که املاکی در مناطق شمالی تهران با تخفیف به آنان واگذار شده است.
وب‌سایت معماری‌نیوز روز چهارشنبه ۱۰ شهریور، از دسترس خارج شد و یک روز پیش از آن نیز یاشار سلطانی، سردبیر این وب‌سایت، خبر داده بود که با شکایت رییس شورای شهر و شهردار تهران به دادگاه احضار شده است.
این وب‌سایت نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور را منتشر کرده بود که نشان می‌دهد شهرداری تهران در اقدامی «غیرقانونی» ۲۰۰ ملک شهرداری تهران را «به قیمت غیرواقعی» و «بسیار پایین»، همراه با «۵۰ درصد» تخفیف و در قسط‌های «۶۰ ماهه»
به برخی مدیران این نهاد و افراد دیگر وابسته یا نزدیک به شهردار تهران فروخته است.
هرچند امروز سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نامه منتشر شده «گزارش نهایی سازمان محسوب نمی‌شود.»
به گفته سازمان بازرسی کل کشور، هیئت بازرسی مستقر در شهرداری تهران در نامه‌ای به مدیرکل دفتر شهرداری تهران خواستار پاسخگویی و ارائه دفاعیات به «ابهامات و اشکالات» در نحوه واگذاری املاک این نهاد شده بود.
پیش از این نیز محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در نامه به دادستان کل کشور این گزارش را «مخدوش» توصیف کرده و نوشته بود که رئیس کل سازمان بازرسی نیز آن را «اولیه و ناقص» خوانده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. برای تسهیل در امور بهتر نیست جانشین برحق امام زمان طی حکمی سردار نقدی را مامور برخورد با کسانی کنند که مبادرت به افشای این قبیل مجاهدات مومنین ولایتمدار ، بویژه موتورسواران کف خیابان میکنند ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستور قوه قضاییه به دادستان کل کشور

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگری تضعیف شده است. اعتراض‌های پی در پی اقشار مختلف

ادامه »

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس

ادامه »

آقای خامنه‌ای! رهبر جمهوری اسلامی ایران که بیشتر علاقه دارید خودتان را رهبر «انقلاب» بدانید، شما در تاریخ ۱۴ یا

ادامه »