درخواست چمران از آملی لاریجانی

قوه قضاییه از شورای شهر اعاده حیثیت کند

زیتون- مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران از رییس قوه قضاییه خواست تا موضوع وارد شدن «خدشه به حیثیت اعضای شورای شهر فوری پیگیری شود.»
هفته گذشته سایت معماری‌نیوز اقدام به انتشار گزارشی از سازمان بازرسی کل کشور کرد که براساس آن شهردای تهران اقدام به واگذاری برخی املاک خود به اعضای شورای شهر، کارکنان شهرداری تهران و برخی افراد دیگر با قیمت‌های کارشناسی غیرواقعی کرده است. ارزش املاک واگذار شده بیش ازدو هزار میلیارد تومان تخمین زده شده.
برخی از اعضای شورای شهر از جمله الهه راستگو دریافت ملک از شهرداری را تکذیب کردند؛ رییس شورای شهر نیز از اعضای آن خواست «علیه هم حرف نزنند» تا همگی ضرر نکنند.
با بیشتر شدن اعتراض‌ها به این مساله اکنون چمران از آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه، خواست تا به موضوع ورود کند.
در نامه‌ای خبرگزاری فارس آن را منتشر کرد، مهدی چمران از آملی لاریجانی درخواست کرد «نسبت به رسیدگی و جبران خسارت معنوی ایجاد شده» اقدام کند. این نامه از سوی ۲۸ تن از سی عضو شورای شهر تهران امضا شده است.
شهردار تهران نیز امروز در نامه‌ای خطاب به دادستان کل کشور، نوشت که گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره واگذاری املاک شهرداری تهران «مخدوش» و «نادرست» است و در جامعه نیز «به طور ناقص و اغراق‌آمیز» منتشر شده.
سردبیر سایت معماری نیوز نیز پیشتر با شکایت رییس شورای شهر و شهردار تهران به دادسرای رسانه احضار شده بود. این سایت از امروز صبح «فیلتر» شد. یه منبع آگاه به «زیتون» گفت که از دسترس خارج شدن این سایت به خواست یک مقام عالی رتبه قضایی صورت گرفته است.

CrL1ExDUMAAzajx CrL1FCAVMAAIt7R

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درخواست چمران از آملی لاریجانی

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »