زیتون- مصطفی کواکبیان، نماینده تهران، از وقایع امروز مجلس اظهار تاسف و از علی مطهری دفاع کرد.
در جلسه علنی امروز مصطفی کواکبیان طی تذکری از تذکر کوهکن به علی مطهری درباره نامه به مصطفی پورمحمدی درباره اعدام های سال ۶۷ انتقاد کرد. به گفته او تذکر کوهکن اصلا وارد نبود زیرا «آقای مطهری هم به صفت شخص خودشان و هم به صفت نمایندگی می‌توانند اظهارنظر کنند.» 61959-186095-1390283253
کواکبیان ضمن اعتراض به انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری تاکید کرد: «خود بنده هم اصلا سلیقه‌ام نمی‌گیرد و اصلا چرا آن فایل صوتی باید در این شرایط منتشر می‌شد؟ اما به هر حال این‌که بخواهیم خفقان ایجاد کرده و نگذاریم اظهارنظر صورت بگیرد، اصلا درست نیست». او شعار های امروز برخی از نمایندگان مجلس را نیز در شان مجلس ندانست.
در جلسه علنی امروز مجلس، حاجی‌دلیگانی، پورمختار و کریمی قدوسی – از نمایندگان اصول‌گرای مجلس – در اعتراض به علی مطهری شعار «مرگ بر منافق» سر دادند.
از سوی دیگر ۲۰ نماینده مجلس در نامه‌ای از علی مطهری به دلیل نوع اظهارنظرهای اخیرش به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردند. این شکایت در خصوص نوع اظهارنظرهای اخیر نایب رییس مجلس درباره فایل صوتی منتشر شده از سوی بیت آیت‌الله منتظری است.
نمایندگان در این نامه آورده‌اند: «این شکایت براساس تخلفاتی است که نایب رئیس مجلس در این جایگاه مرتکب شده‌ است». خبرگزاری تسنیم، که خبر ارسال این نامه را منتشر کرده، از ذکر نام نمایندگان امضا کننده نامه خودداری کرده.
این ۲۰ نماینده مجلس خواستار تغییر رویه علی مطهری شده و تصریح کردند اگر این اتفاق رخ ندهد، او باید از جایگاه نایب رییسی مجلس کناره‌گیری کند.

بازگشت به صفحه اول