نایب رییسی دلیل خودداری از وظایف نمایندگی نیست

اعتراض نمایندگان اصولگرای مجلس به نامه علی مطهری

 زیتون- محسن کوهکن در صحن علنی مجلس و در حالی که مطهری ریاست مجلس را بر عهده داشت در تذکری گفت: «ای کاش آقای لاریجانی ریاست مجلس را بر عهده داشتند، چون این تذکر درباره شماست.»
به گفته کوهکن «زیبنده اعضای هیات رییسه نیست که خوراک تبلیغاتی برای بیگانگان درست کند و آنچه مد نظر حضرت امام بوده است را زیر سوال ببریم» و«به شکلی بگویید که بیگانگان سو استفاده نکنند.» 636009068997597776
اعتراض کوهکن به نامه‌ای بود که روز گذشته از سوی مطهری خطاب به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، نوشته شده بود. مطهری در این نامه از پورمحمدی خواسته بود به عنوان یکی از حاضران در جلسه‌ای که فایل صوتی آن از سوی بیت آیت‌الله منتظری منتشر شد، پاسخ‌گوی شبهات مطرح شده باشد. نایب رییس مجلس از پورمحمدی خواسته بود تا «بدون مغالطه» به این سوال پاسخ دهد: «آیا شایعاتی که درباره اتفاق سال ۶۷ درباره نحوه اجرای حکم امام(ره) گفته می‌شود صحت دارد یا خیر؟»
نماینده اصول‌گرای لنجان در مجلس افزود: «در غیاب لاریجانی از ایشان تشکر می‌کنم که در سخنرانی‌ها مسایل مربوط به امنیت ملی را مراعات می‌کنند و تا زمانی که شما در این مسئولیت قرار دارید ما را درگیر این مسئله نکنید. آن هم در باره بیتی که سال‌ها فتنه‌گری کرد و خون به دل امام کرد».
علی مطهری بعد از نطق کوهکن در پاسخ به او گفت: «روشن است که شما نامه را نخوانده‌اید و حتما این نامه را مطالعه کنید. هر مساله در جای خود باید حل شود و اینطور نیست که فقط به یک بعد بپردازیم».
در پاسخ به ادعای کوهکن که گفته بود آیت الله خمینی با این نامه زیر سوال رفته است، مطهری چنین پاسخ داد: «این ادعا درست نیست و مساله چگونگی اجرای دستور امام بوده است. ضمن اینکه بارها شده است که امام و مقام رهبری صحبت‌هایی داشتند که با استقبال رسانه‌های بیگانه مواجه شده است؛ مثل فرمان هشت ماده‌ای امام درباره ممنوعیت شنود؛ که یک هفته رسانه‌های بیگانه از امام تمجید می‌کردند. ضمن اینکه مساله نایب رئیسی نباید باعث شود که وظیفه نمایندگی فراموش شود..»
بعد از پایان جواب مطهری، بارها محسن کوهکن خطاب به مطهری فریاد زد «نطق نکن». ایلنا نیز خبر داد که حاجی‌دلیگانی، پورمختار و کریمی قدوسی، از نمایندگان اصول‌گرای مجلس، شعار «مرگ بر منافق» سر دادند. پس از آرام شدن صحن علنی، جواد کریمی قدوسی یادداشتی بین نمایندگان اصول‌گرای مجلس توزیع کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اگرولایتمدارانی چون کوهکن اندکی شعور و صداقت داشتند این قضیه را وسیله خوش خدمتی قرار نمیدادند و این گند را بیش از این بهم نمیزدند تا شاید تعفن آن کمتر عالمگیر شود !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »