واکنش آیت الله خامنه ای به فایل صوتی آیت الله منتظری

????? ???? ????? ? ????? ???? ????زیتون- رهبر جمهوری اسلامی در ابتدای سخنان خود در دیدار با حسن روحانی و هیات دولت، نسبت به فایل صوتی اخیر آیت الله منتظری واکنش نشان داد.

در سایت رسمی آیت الله خامنه ای آمده است که او با تبریک هفته‌ی دولت، یاد شهیدان رجایی و باهنر را به‌عنوان «الگوی اخلاص، پرکاری و مردمی بودن» گرامی داشته و با اشاره به «برخی تلاش‌ها برای تطهیر منافقان روسیاه که عامل این جنایت بودند»، افزود:« متأسفانه برخی تلاش دارند تا برای این جنایتکارانی که هزاران نفر از مردم عادی تا مسئولان و شخصیت‌های برجسته را به شهادت رساندند، فضای مظلومیت ایجاد و چهره‌ی نورانی امام راحل  را خدشه‌دار کنند اما این دست‌های خبیث و مغرض به نتیجه نخواهند رسید و همانند گذشته ناکام خواهند ماند.»

آیت‌الله منتظری پس از اطلاع از اعدام های ۶۷ و در جهت توقف آن، علاوه بر نگارش دو نامه به آیت الله خمینی، در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ دیداری با آقایان: نیری (حاکم شرع)، اشراقی (دادستان)، رئیسی (معاون دادستان) و پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) داشتند .

۱۹ مرداد ۱۳۹۵، فایل صوتی این دیدار  با  رعایت امانت و بدون هیچ ویرایشی «برای اولین بار»  به نقل از کانال تلگرامی  آیت الله منتظری در «زیتون» نیز منتشر شد. زیتون گزارش داد که فایل مذکور پس از تماس اداره اطلاعات قم با احمد منتظری از کانال مذکور حذف شد.

انتشار این فایل صوتی با واکنش های وسیعی مواجه شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. با سلام و درود به شما بخاطر زحماتی که می کشید
  یک سوال داشتم:
  در برابر این موضع خامنه ای چرا شما موضع روشن نمی گیرید؟
  زیرا هم شما و هم همه هم میهنان آگاه می دانند که آنچه حق و درست بود در فایل صوتی آیت الله منتظری افشا شده بود؟
  زیرا روشن است که خامنه ای نان همراه شدن با کشتار سال ۶۷ و خونین بودن دستان اش را به خون سی هزار نفر می خورد. ولی آیت الله منتظری هرگز تن به این ننگ نداد و رستگار شد.
  با تشکر مجدد از زحمات فی سبیل الله شما

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »