واکنش آیت الله خامنه ای به فایل صوتی آیت الله منتظری

????? ???? ????? ? ????? ???? ????زیتون- رهبر جمهوری اسلامی در ابتدای سخنان خود در دیدار با حسن روحانی و هیات دولت، نسبت به فایل صوتی اخیر آیت الله منتظری واکنش نشان داد.

در سایت رسمی آیت الله خامنه ای آمده است که او با تبریک هفته‌ی دولت، یاد شهیدان رجایی و باهنر را به‌عنوان «الگوی اخلاص، پرکاری و مردمی بودن» گرامی داشته و با اشاره به «برخی تلاش‌ها برای تطهیر منافقان روسیاه که عامل این جنایت بودند»، افزود:« متأسفانه برخی تلاش دارند تا برای این جنایتکارانی که هزاران نفر از مردم عادی تا مسئولان و شخصیت‌های برجسته را به شهادت رساندند، فضای مظلومیت ایجاد و چهره‌ی نورانی امام راحل  را خدشه‌دار کنند اما این دست‌های خبیث و مغرض به نتیجه نخواهند رسید و همانند گذشته ناکام خواهند ماند.»

آیت‌الله منتظری پس از اطلاع از اعدام های ۶۷ و در جهت توقف آن، علاوه بر نگارش دو نامه به آیت الله خمینی، در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ دیداری با آقایان: نیری (حاکم شرع)، اشراقی (دادستان)، رئیسی (معاون دادستان) و پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) داشتند .

۱۹ مرداد ۱۳۹۵، فایل صوتی این دیدار  با  رعایت امانت و بدون هیچ ویرایشی «برای اولین بار»  به نقل از کانال تلگرامی  آیت الله منتظری در «زیتون» نیز منتشر شد. زیتون گزارش داد که فایل مذکور پس از تماس اداره اطلاعات قم با احمد منتظری از کانال مذکور حذف شد.

انتشار این فایل صوتی با واکنش های وسیعی مواجه شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. با سلام و درود به شما بخاطر زحماتی که می کشید
  یک سوال داشتم:
  در برابر این موضع خامنه ای چرا شما موضع روشن نمی گیرید؟
  زیرا هم شما و هم همه هم میهنان آگاه می دانند که آنچه حق و درست بود در فایل صوتی آیت الله منتظری افشا شده بود؟
  زیرا روشن است که خامنه ای نان همراه شدن با کشتار سال ۶۷ و خونین بودن دستان اش را به خون سی هزار نفر می خورد. ولی آیت الله منتظری هرگز تن به این ننگ نداد و رستگار شد.
  با تشکر مجدد از زحمات فی سبیل الله شما

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »