حذف فایل صوتی از کانال تلگرام آیت الله منتظری

???? فشار بر احمد منتظری از سوی اداره اطلاعات

حذف فایل صوتی از کانال تلگرام آیت الله منتظری

زیتون– بنا به اخبار رسیده به زیتون، اداره اطلاعات قم، در تماسی تلفنی با احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری خواستار حذف فایل صوتی اخیر از کانال تلگرام و سایت اینترنتی آن مرحوم شده اند.
CpgBO4uXEAArQCd

انتشار این فایل صوتی از روز گذشته تا کنون رسانه ها و فضای مجازی را تحت تاثیر قرار داده است.
بر اساس آنچه در این فایل صوتی آمده است، آیت‌الله منتظری پس از اطلاع از اعدام های ۶۷ و در جهت توقف آن، علاوه بر نگارش دو نامه به آیت الله خمینی، در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ دیداری با آقایان: نیری (حاکم شرع)، اشراقی (دادستان)، رئیسی (معاون دادستان) و پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) داشتند .
در ابتدای این دیدار آیت‌الله منتظری با یادآوری اینکه «هیچ‌گونه نسبتی با  سازمان مجاهدین  ندارد و از آن‌ها ضربه  بسیار خورده و فرزندش توسط آن‌ها کشته ‌شده است» ، تأکید می‌کند که چون « آینده اسلام و انقلاب و کشور و شخص آقای خمینی  برایش اهمیت دارد» و «اینکه تاریخ چگونه در خصوص آن‌ها قضاوت می‌کند» این سخنان را بیان می‌کند.»
قائم‌مقام آیت‌الله خمینی که مواضع و اعتراضات  او در خصوص اعدام‌های  ۶۷ منجر به برکناری او شد، به تعبیر خود« با صراحت لهجه و بدون سیاسی‌کاری»  خطاب به حضار می‌گوید«به نظر من بزرگ‌ترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده از اول انقلاب تا حالا  انجام شده است، این کاری است که به دست شماها انجام شده است… در آینده تاریخ ما را محکوم می‌کند و شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند»
خانواده این مرجع تقلید شیعه پس از انتشار این فایل صوتی تحت فشار شدید قرارگرفته اند.

تکمیلی:

در پی تماس های صورت گرفته، فایل سخنان آیت الله منتظری در مورد اعدام های تابستان ۶۷ از سایت رسمی ایشان حدف شد.

منابع زیتون از تهدید احمد منتظری  خبرداده بودند که در متن منتشر شده در کانال آیت الله منتظری  به این موضوع اشاره ای نشده است.همچنین از خانواده مرحوم منتظری خواسته شده است که  به هر نحو ممکن اصالت  فایل مذکور را تکذیب کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. زمانی روی دیوارها می نوشتیم که “ننگ با رنگ پاک نمیشود” در حالیکه ننگی هم وجود نداشت و شعار مرگ بر شاه را با رنگ می پوشاندند ، اما امروز ننگ را زجر و زندان می پوشاندند !
    اقای رازینی هم در چند جمله مسئله را حل کرده اند ، جرایم جدید حدود ۵۰۰۰ زندانی ظرف کمتر از یک ماه با فرمان حضرت امام راحل عظیم الشان کشف و محاکمه و اعدام شدند !
    تازه بنا به گفته یکی از قضات واجد الشرایط در فایل صوتی کلی هم با متهمان چانه زده اند که با نوشتتن دو خط که قصد مقابله با نظام را ندارند از اعدام نجات پیدا کنند که متهمان قبول نکرده اند !
    قاضی به این با حالی کسی دیده است ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حذف فایل صوتی از کانال تلگرام آیت الله منتظری

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »