زیتون- فرمانده سپاه پاسداران خبر داد که حقوق‌های نجومی تنها دلیل بازداشت‌های اخیر نیست و پرونده مرتبط با شبکه فساد بزرگتری است که برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.
روز گذشته خبر بازداشت مدیر عامل بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط ضابطین قضایی سازمان اطلاعات سپاه منتشر شده بود. 606605_786
محمدعلی جعفری در حاشیه همایش فرماندهان و مسؤولان نیروی زمینی سپاه که در مشهد برگزار شد، در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی بازداشت مدیرعامل سابق بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد که این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند،.
به گفته او بر خلاف تصور برخی که فکر می‌کنند فقط حقوق‌های نجومی دلیل این بازداشت‌هاست، «پرونده مرتبط با یک فساد بزرگتری است» و این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.
حسین طائب، رییس سازمان اطلاعات سپاه، پیشتر گفته بود که این سازمان در حال «رصد کردن پشت پرده تخلفات اقتصادی» در ایران است و «متخلفان» نیز در صورت ادامه فعالیت‌های غیرقانونی خود «مطمئن باشند با برخورد قاطع و قانونی روبه‌رو خواهند شد.»

 

بازگشت به صفحه اول