زیتون– آیت الله علی خامنه ای گفت «طراحی گروه‌های تروریستی تکفیری همچون داعش نمونه‌ای از شیوه‌های خشن استکبار برای مقابله با نظام اسلامی است.» به گفته او هدف اصلی از راه‌اندازی گروه‌های «تروریستی تکفیری و اقدامات آنها در عراق و سوریه حمله به ایران بود» اما قدرت نظام جمهوری اسلامی موجب شد آنها در همان عراق و سوریه زمین‌گیر شوند.
رهبر جمهوری اسلامی که در ضیافت افطاری میزبان خانواده های کشته شدگان ایرانی در سوریه یا «شهدای مدافع حرم» بود، «دفاع از اهل‌بیت را در واقع دفاع از ایران» دانست.
او در این سخنرانی به موضوع سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نیز پرداخت. آیت الله خامنه ای مسئله پیش آمده در بحرین را «ماجرا حاکمیت جائرانه‌ی یک اقلیت مستکبر خودخواه بر یک اکثریت گسترده» خواند.
رهبر جمهوری اسلامی «تعرض حاکمان بحرین به عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم را نشانه‌ی بلاهت آنها دانست.» او تأکید کرد که شیخ عیسی قاسم فردی است که تا وقتی می‌توانست با مردم بحرین حرف بزند، آنها را از حرکات تند و مسلحانه منع می‌کرد اما حاکمان بحرین متوجه نیستند که «تعرض به این عالم مجاهد، به معنای برداشتن مانع از مقابل جوانان حماسی و پرشور بحرین برای انجام هر اقدامی در مقابل حکومت است.»
قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس نیز پیشتر در پیامی دولت بحرین را تهدید کرده بود که در صورت سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، به «مقاومت مسلحانه بی‌سابقه‌ای روبرو می‌شود که اسقاط رژیم بحرین گوشه‌ای از تبعات آن خواهد بود.»
علی اکبر ولایتی، مشاور آیت الله خامنه ای در امور بین الملل، نیز روز گذشته، ضمن تایید نامه تهدید آمیز قاسم سلیمانی، گفته بود که «جهان اسلام در قبال اقدام دولت بحرین ساکت نخواهد نشست.»

 

بازگشت به صفحه اول