محکومیت صادق زیباکلام به یک‌سال حبس به‌خاطر انتقاد از حملات شیمیایی به مدارس دخترانه

زیتون – صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی، اعلام کرد به خاطر انتشار توییتی در انتقاد از حملات شیمیایی به‌مدارس دخترانه به یک سال حبس محکوم شده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه دادگاه او را به «داشتن سوء‌‌نیت به منظور تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» متهم کرده، افزود، به رای صادره اعتراض کرده است.

زیباکلام در اسفندماه سال گذشته در توییتر نوشته بود:«سال ۵۷ با همۀ وجود باور داشتیم نظامی را که داریم جایگزین نظام شاهنشاهی می‌نماییم، برتر از اومانیسم غرب و سوسیالیسم شرق و الگویی جدید برای بشریت است. اگر آنروز کسی بما میگفت که در این الگوی بی‌همتای شما،۴۴ سال بعد عده‌ای دختران را مسموم میکنند،ما به او چه می‌گفتیم؟»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. متاسفانه نوآوری و اختراع در عرصه سیاست،برعکس بقیه عرصه‌ها،کار درستی نیست. سیاست خیلی شبیه ژنتیک است و ژنها را نمیتوان به آسانی دستکاری کرد و انتظار نتیجه مطلوب داشت،چون سیستم ژنتیکی محصول یک فرایند اصلاحی-تکاملی ۳.۵ میلیارد ساله است و ریسک دستکاری آن بالاست و حتی کپی کردن و کلونینگ آن هم ساده نیست،چه رسد به تغییر دادنش.مقصر از نظر من دانشگاههای ایران هستند که فرق علوم اجتماعی و علوم دقیق مانند فیزیک و شیمی را درک نمی‌کنند و از دکتر علوم سیاسی انتظار اکتشاف و اختراع سیستمهای جدید دارند,آن هم بدون کوچکترین پژوهشی!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »