۴۵ درصد «زنان بی‌حجاب» معتقدند حجاب دستور خدا نیست؛ موافقت بیش‌تر شوهران با «کشف حجاب» آن‌ها

زیتون – نتایج یک پیمایش حکومتی درباره بانوان بدون حجاب اجباری نشان می‌دهد بیش‌تر بانوان تهرانی معتقدند «حجاب، دستور خدا» نیست.

بر اساس یافته‌های مرکز مطالعات فرهنگی تیام وابسته به پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم، بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان بین مهر ۱۴۰۱ و خرداد ۱۴۰۲ تصمیم به «بی‌حجابی» گرفته‌اند.

نتایج این تحقیق همچنین گویای این است که همسران ۷۰ درصد از «بانوان بی‌حجاب متأهل» موافق «بی‌حجابی» آن‌ها هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. حتی اگر از دیدگاه صد در صد فقهی هم به موضوع نگاه کنیم،حجاب چه دستور خدا باشد چه نباشد(که در آن هم اجماعی در کار نیست و بیشتر قول معروف است),قطعا جزو حدود نیست و برای آن مجازات دنیوی،بخوانید دولتی،در نظر گرفته نشده است که حکومت بخواهد در آن دخالت کند.مخاطب آیه مورد استناد مدعیان اجبار هم “زنان مومنه” هستند،نه حکومت، که قطعا نامسلمانان و نامعتقدان و دگراندیشان جزو آنان نیستند و اجبار حجاب بر آنان قطعا خلاف آیه بوده است. فرض کنید بانویی به خداوند معتقد است ولی به حجاب نیست. اگر به این خانم بگویید حجاب دستور خداست و بدتر،با کتک و باتوم و تهدید حجاب بر سرش کنید،به حجاب معتقد نخواهد شد که هیچ،از خداوند هم متنفر خواهد شد! چیزی که قطعا گناه کبیره و بدعت مسلم است و وضع فاجعه‌بار موجود هم گواه همین است.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »