همایش مجازی «گفتگو برای نجات ایران» با پیام و سخنرانی ۴۲ فعال سیاسی برگزار می‌شود؛ ۸ نفر از داخل زندان، ۱۵ نفر داخل ایران، ۱۹ نفر خارج کشور

زیتون- انتشار بیانیه‌ها و منشورهای مختلف در داخل و خارج از کشور از سوی فعالان جامعه مدنی و سیاسی گوناگون، مباحث و گفتگوهای زیادی را در همین راستا دامن زده است. از جمله، آخرین بیانیه میرحسین موسوی و بویژه طرح سه مرحله‌ای ارائه شده در آن، جهت‌گذاری خشونت پرهیز از طریق تاسیس مجلس موسسان دموکراتیک و ‌فراگیر برای تدوین قانون اساسی نوین ایران و استقرار نظامی برخاسته از اراده مردم، مبتنی بر حکومت قانون و منطبق با موازین حقوق بشری در چارچوب ایرانی مستقل و یکپارچه، ضرورت مبرم یک گفتگوی ملی برای نجات ایران را دو چندان کرده است.

در این میان، همایش مجازی «گفتگو برای نجات ایران» نیز می‌خواهد میزبان نظرات و راهکارهای مختلف در این امر مهم باشد.

از ۴۲ شرکت کننده در این همایش ۲۳ نفر از داخل کشور (که ۸ نفرشان در زندان به سر می‌برند) و ۱۹ نفر از خارجِ کشورند. تاکید همایش برای شنیدن صدای فعالان سیاسی و صنفی و مدنی و دادخواه از داخل کشور بدان خاطر است که اولا هر گونه تغییری در بستر داخل اتفاق می‌افتد و ثانیا شاید نگاه‌ها و راهکارهای آن عزیزان بیش از دیگران پای بر زمینِ واقعیت داشته باشد. ضمن آنکه ایرانیان خارج از کشور نیز بخشی از جامعه مدنی بزرگ ایران هستند و همفکری دلسوزان مردم و میهن از داخل و خارج از کشور می‌تواند به افق‌گشایی‌های بیشتر و شکل گیری راهکارهای رو به پیش جهت نجات ایران، یاری افزون‌تری برساند.

این همایش چه طیف وسیع و متنوعی از فعالان سیاسی و مدنی و مطالبه‌گران و دادخواهان را در بر گرفته است.

همایش در ۶ پنل و در ۲ روز برگزار می‌شود:

•پنل اول: ایران نیازمند و مهیای تحولی بنیادین

•پنل دوم: رنگین کمان ایران، جامعه مدنی و دادخواهان

•پنل سوم: آینده ایران؛ تقابل گفتمان‌ها

•پنل چهارم: دست به دست هم دهیم به مهر

•پنل پنجم: تحولات فرهنگی برای نجات ایران

•پنل ششم: بلوک‌ها و منشورها؛ راهی به سوی آینده

شرکت کنندگان در سمینار:

نرگس محمدی- کیوان صمیمی- حاتم قادری- ابوالفضل قدیانی- مهرداد خوانساری- الهه امیرانتظام- مهدی نصیری- سعید مدنی- فائزه هاشمی- مهرانگیز کار- صدیقه وسمقی- مهرداد درویش‌پور- هاشم آغاجری- نیره توحیدی- علی کشتگر- گلرخ ایرایی- اردشیر امیرارجمند- منصوره شجاعی- مهوش ثابت شهریاری- بهزاد کریمی- عدنان حسن‌پور- مریم سطوت- علیرضا رجایی- مصطفی تاج‌زاده- منیره برادران- تقی رحمانی- رضا علیجانی- علی افشاری- محسن کدیور- محمدجواد اکبرین- عالیه مطلب‌زاده- عزیز قاسم‌زاده- پروین فهیمی- مهدی نوربخش- فریبا کمال‌آبادی- احسان شریعتی- علیرضا بهشتی شیرازی- زهرا رحیمی- حسین رفیعی- بهزاد قربانیان‌نژاد- عبدالله ناصری- عبدالله مؤمنی.

همایش «گفتگو برای نجات ایران» روزهای جمعه و شنبه اول و دوم اردیبهشت ۱۴۰۲ از ساعت ۲۱ به وقت ایران در کلاب‌هاوس برگزار خواهد شد.

برنامه و پیام‌ها و سخنرانی‌ها هم‌زمان در اینستاگرام و تلگرام زیتون هم منتشر خواهند شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. ترکیب این جمع که از عده ای مذهبی (وسمقی، قدیانی) و عده ای چپ (سطوت ، توحیدی) درست شده همان ترکیبی است که انقلاب ۵۷ را ببار اورد با نتایج مصیبت بارش. امید است این بار چنین جمعی نتیجه ای مشابه انقلاب ۵۷ ببار نیاورد!!!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »