دهباشی «ادعای مهمل» سخنگوی دولت درباره غارت جواهرات سلطنتی از سوی شاه فقید را رد کرد 

زیتون – حسین دهباشی، فعال رسانه‌ای و تاریخ پژوه، «ادعای مهمل» سخنگوی دولت درباره غارت جواهرات سلطنتی توسط خاندان پهلوی را رد کرد.

علی بهادری جهرمی دوشنبه، بیست و ششم دی‌ماه، در توییتی به مناسبت سالگرد خروج محمدرضا پهلوی از کشور، آخرین پادشاه ایران را متهم به خارج کردن «۳۸۴ چمدان جواهر و الماس و دو تاج» کرده بود.

دهباشی با انتشار عکسی از صفحه «ویکی‌پدیا» مربوط به جواهرات سلطنتی، در توییتر نوشت:«کلیه‌ی جواهرات خاندان سلطنتی، از جمله دوتاج مذکور هم‌اینک در موزه جواهرات بانک مرکزی موجود است و ساعت ۱۴ تا ۱۷ روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته جهت بازدید عموم در دسترس است. زشت است به خدا! شما به سلامتی سخنگوی دولت‌اید پسرم!»

بهادری جهرمی شامگاه سه‌شنبه، در توییت دیگری در واکنش به انتقادها، خاندان پهلوی را «خائن و وطن فروش» خواند و نوشت:«غارت سرمایه ایرانیان توسط ‎شاه را حامیان آمریکایی‌شان هم تایید کرده‌اند، بدیهی است سلطنت‌طلبان از پذیرش آن واهمه دارند!»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »