دهباشی «ادعای مهمل» سخنگوی دولت درباره غارت جواهرات سلطنتی از سوی شاه فقید را رد کرد 

زیتون – حسین دهباشی، فعال رسانه‌ای و تاریخ پژوه، «ادعای مهمل» سخنگوی دولت درباره غارت جواهرات سلطنتی توسط خاندان پهلوی را رد کرد.

علی بهادری جهرمی دوشنبه، بیست و ششم دی‌ماه، در توییتی به مناسبت سالگرد خروج محمدرضا پهلوی از کشور، آخرین پادشاه ایران را متهم به خارج کردن «۳۸۴ چمدان جواهر و الماس و دو تاج» کرده بود.

دهباشی با انتشار عکسی از صفحه «ویکی‌پدیا» مربوط به جواهرات سلطنتی، در توییتر نوشت:«کلیه‌ی جواهرات خاندان سلطنتی، از جمله دوتاج مذکور هم‌اینک در موزه جواهرات بانک مرکزی موجود است و ساعت ۱۴ تا ۱۷ روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته جهت بازدید عموم در دسترس است. زشت است به خدا! شما به سلامتی سخنگوی دولت‌اید پسرم!»

بهادری جهرمی شامگاه سه‌شنبه، در توییت دیگری در واکنش به انتقادها، خاندان پهلوی را «خائن و وطن فروش» خواند و نوشت:«غارت سرمایه ایرانیان توسط ‎شاه را حامیان آمریکایی‌شان هم تایید کرده‌اند، بدیهی است سلطنت‌طلبان از پذیرش آن واهمه دارند!»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »