آیت‌الله محمود امجد: این اسلامی که ما درست کرده‌ایم هزاران بار از کفر بدتر است

آیت الله امجد در لایو ۲۵ شهریور: این جمله را به گوش همه برسانید که این اسلامی که با سلیقه خودمان درست کرده ایم، هزاران بار از کفر نجس تر و بدتر است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مسئول یا مسئولان محترم سایت زیتون، شما را به خداوند واحد قسم می دهم از عناوینی مثل «آیت الله» استفاده نکنید. همه مخلوقات آیت خدایند و لطفا آیت الله تراشی نکنید. بیایید به جز عناوین حرفه ای همه عناوین را کنار بگذاریم. از یک بخش از حوزوی های حرفه ایِ معمم یا نامعمم نباید به یک بخش دیگر پناه برد. یکی از موانع ساختاری توسعه در ایران همانان حوزه های به اصطلاح علمیه هستند که نه در پی حقیقت اند و نه عدالت. دین را در حوزه های نباید جست. حقیقت برای آنان از پیش معلوم است! و دغدغه حفظ یک فرقه و جایگاه اجتماعی و سلطه بر عوام را دارند، نه چیزی دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »