تحریم یک شبکه بین‌المللی حمایت‌کننده مالی از حوثی‌ها به رهبری سپاه پاسداران توسط آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم اعضای یک شبکه بین‌المللی خبر داد که با هدایت سپاه پاسداران، از جنگ حوثی‌ها در یمن و حملات تهاجمی فزاینده به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی این کشور حمایت می‌کند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده روز چهارشنبه یک شبکه بین‌المللی گسترده‌، شامل سه شخص و ۹ شرکت را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده که با هدایت سپاه پاسداران و یک سرمایه‌گذار حوثی، ده‌ها میلیون دلار در اختیار شبه‌نظامیان حوثی قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمده است که این شبکه پیچیده سوخت، فرآورده‌های نفتی و سایر کالاها را در سراسر خاورمیانه، آسیا و آفریقا منتقل و درآمد حاصل از آن را برای حوثی‌ها ارسال کرده است.

خزانه‌داری آمریکا گفت که اشخاص و نهادهایی که هدف قرار گرفتند بخشی از یک شبکه بودند که توسط نیروهای قدس سپاه پاسداران و سعید الجمل، سرمایه‌گذار حوثی که سال گذشته تحریم‌شد، مدیریت می‌شدند.

این اقدام آمریکا هرگونه دارایی شرکت‌ها و اشخاص این شبکه را مسدود و عموما آمریکایی‌ها را از تجارت با آنها منبع می‌کند.

طبق اعلام این نهاد آمریکایی، ‌نام‌های عبدالله دائل احمد، تاجر مستقر در امارات متحده عربی و سوئد، کنستانتینوس استاوریدیس، تاجر یونانی مستقر در امارات عربی و چیرانجیف کومار سینگ و شرکت‌های آنها در این فهرست تحریم‌ها قرار دارد.آغاز «حمله تمام‌عیار» پوتین به اکراین

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، بامداد امروز، فرمان عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس در خاک اوکراین را صادر کرد.

اخبار بیشتر در این رابطه را اینجا بخوانید.

در پی دستور ولادیمیر پوتین برای عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین، بسیاری از شهرهای اوکراین از جمله کی‌یف، پایتخت، هدف حمله موشکی قرار گرفتند و ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین، گفت روسیه با موشک زیرساخت‌های اوکراین و پست‌های نگهبانی مرزی این کشور را هدف قرار داده است.

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین، ساعتی پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، افزود که در بسیاری از شهرهای اوکراین صدای انفجار به گوش می‌رسد و دلیل آن را حملات گسترده موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین عنوان کرد.

زلنسکی افزود که پس از حمله روسیه به اوکراین با جو بایدن در ارتباط با این حمله گفت‌وگو کرده است.

در همین حال جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا، گفت که وضعیت اوکراین را از نزدیک دنبال می‌کنم و پنج شنبه با سران گروه هفت در این مورد گفت‌وگو خواهیم کرد.

بایدن افزود که روسیه به تنهایی مسئول کشته شدن فاجعه‌بار افراد و رنج انسان‌ها در اوکراین خواهد بود و آمریکا و متحدانش به هر حمله روسیه به اوکراین به صورت قاطع و متحد واکنش نشان خواهند داد.

پیش از این، رییس‌جمهور اوکراین چهارشنبه شب همزمان با آغاز وضعیت اضطراری در این کشور هشدار داده بود که تصمیم رهبران روسیه برای حمله به اوکراین به آغاز جنگ بزرگ در اروپا منجر خواهد شد.


خبرهای روزهای گذشته را اینجا بخوانید.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب