بانوان تنها در جمع‌های زنان مجوز تک‌خوانی دارند

زیتون- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی در مورد تک‌خوانی زنان توضیح داد که تاکنون در این دولت برای تک خوانی بانوان در جمع های مختلط هیچ مجوزی صادر نشده است:« بانوان تنها در جمع‌های زنان مجوز تک‌خوانی دارند.»

81954165-70503941

«ایرنا» خبر داد که مرادخانی همچنین به جریان حذف و بازگشت سالار عقیلی به جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت: همواره به خاطر داشته باشید که علت یعنی مانع و زمانی که رفع علت شد، مشکل حل می شود و آن مشکلی که برای سالار عقیلی پیش آمده بود، رفع شد.
وی به نحوه رفع مشکل سالار عقیلی برای حضور در جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت:« در کشور یک نفر تصمیمی نمی گیرد و وقتی که اتفاقی برای هنرمندی می افتد و به هر دلیل، مراجع ذیربط بر روی آن فکر و بررسی می کنند و به یک جمع بندی می رسند که در این جمع بندی کار این خواننده کشور به سامان رسید و هم اکنون نیز مشغول تلاش برای موسیقی فجر است.»

این سخنان معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد به مسائل اخیر حوزه موسیقی برمی‌گردد؛ کنسرت‌هایی که پی در پی با فشار ائمه جمعه یا نیروهای خودسر در شهرستان‌ها یا تهران لغو می‌شدند. بهانه محافظه کاران برای حمله به کنسرت‌های دارای مجوز، نوازندگی یا هم‌خوانی زنان در این کنسرت‌ها بوده است. هرچند در برخی شهرها مانند کرج، ریاست اداره ارشاد منطقه با لغو کنسرت موافقت نکرد، اما در بسیاری از شهر ها نیز به رغم پیش فروش شدن بلیط‌، کنسرت‌ها یکی پس از دیگری لغو شدند. از سوی دیگر از منظر دلواپسان فرهنگی وزارت ارشاد مسئول تمام رفتار و تصمیم گیری‌های شخصی هنرمندان این حوزه است. حضور سالار عقیلی در برنامه‌ای در شبکه من‌و‌تو به این موضوع دامن زد. پس از انتشار خبر حضور عقیلی در این برنامه، موجی برای حذف او از عرصه رسمی موسیقی در ایران به راه افتاد. اما در نهایت وزارت ارشاد موفق شد عقیلی را به جشنواره موسیقی فجر بازگرداند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در خلال جنبشی که از سر می‌گذرانیم، به محض آنکه احساس می‌کردم وضعیت دیگر برایم غیر قابل تحمل است به پاس آنچه می‌گذشت و کوچکترین نقشی در آن نداشتم، و شاید نوعی مداخله دادن خود

ادامه »

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع

ادامه »