بانوان تنها در جمع‌های زنان مجوز تک‌خوانی دارند

زیتون- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی در مورد تک‌خوانی زنان توضیح داد که تاکنون در این دولت برای تک خوانی بانوان در جمع های مختلط هیچ مجوزی صادر نشده است:« بانوان تنها در جمع‌های زنان مجوز تک‌خوانی دارند.»

81954165-70503941

«ایرنا» خبر داد که مرادخانی همچنین به جریان حذف و بازگشت سالار عقیلی به جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت: همواره به خاطر داشته باشید که علت یعنی مانع و زمانی که رفع علت شد، مشکل حل می شود و آن مشکلی که برای سالار عقیلی پیش آمده بود، رفع شد.
وی به نحوه رفع مشکل سالار عقیلی برای حضور در جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت:« در کشور یک نفر تصمیمی نمی گیرد و وقتی که اتفاقی برای هنرمندی می افتد و به هر دلیل، مراجع ذیربط بر روی آن فکر و بررسی می کنند و به یک جمع بندی می رسند که در این جمع بندی کار این خواننده کشور به سامان رسید و هم اکنون نیز مشغول تلاش برای موسیقی فجر است.»

این سخنان معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد به مسائل اخیر حوزه موسیقی برمی‌گردد؛ کنسرت‌هایی که پی در پی با فشار ائمه جمعه یا نیروهای خودسر در شهرستان‌ها یا تهران لغو می‌شدند. بهانه محافظه کاران برای حمله به کنسرت‌های دارای مجوز، نوازندگی یا هم‌خوانی زنان در این کنسرت‌ها بوده است. هرچند در برخی شهرها مانند کرج، ریاست اداره ارشاد منطقه با لغو کنسرت موافقت نکرد، اما در بسیاری از شهر ها نیز به رغم پیش فروش شدن بلیط‌، کنسرت‌ها یکی پس از دیگری لغو شدند. از سوی دیگر از منظر دلواپسان فرهنگی وزارت ارشاد مسئول تمام رفتار و تصمیم گیری‌های شخصی هنرمندان این حوزه است. حضور سالار عقیلی در برنامه‌ای در شبکه من‌و‌تو به این موضوع دامن زد. پس از انتشار خبر حضور عقیلی در این برنامه، موجی برای حذف او از عرصه رسمی موسیقی در ایران به راه افتاد. اما در نهایت وزارت ارشاد موفق شد عقیلی را به جشنواره موسیقی فجر بازگرداند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »