رییس اورژانس اجتماعی: ۱۰ هزار و ۵۰۰ تماس مرتبط با کودک آزاری

زیتون– حسین اسدبیگی؛ رییس اورژانس اجتماعی خبر داد که در سال ۹۴ حدود ۳۵ هزار نفر در سراسر کشور به صورت حضوری در مراکز مداخله در بحران پذیرش شدند؛ او همچنین افزود ۷۷۰ هزار نفر با سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس گرفتند که حدود ۱۴۰ هزار تماس مرتبط با وظایف اورژانس اجتماعی بوده است.
رییس اورژانس اجتماعی با اشاره به مراجعه حدود ۱۱۲ هزار نفر به خدمات سیار این اورژانس توضیح داد:« ۱۰ هزار و ۵۰۰ تماس از تماس‌های مرتبط با وظایف این اورژانس در سال ۹۴ مربوط به کودک‌آزاری بوده است که این تعداد تنها ۷.۵ درصد از تماس‌ها را تشکیل داده است. همچنین حدود ۱۰ هزار و ۷۵۰ مورد از مراجعات به تیم خدمات سیار نیز مربوط به کودک‌آزاری بوده است. بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر درخصوص موضوع کودک‌آزاری نیز به مراکز مداخله در بحران ما مراجعه کرده‌اند.»
اسدبیگی در خصوص آمار تماس‌های مرتبط با همسرآزاری طی سال گذشته نیز اظهار کرد:« ۷ هزار و ۱۰۰ مورد تماس با سامانه ۱۲۳ گرفته شده که حدود ۵ درصد از تماس‌های گرفته شده بوده است. ۳هزار و ۵۵۰ نفر نیز در ارتباط با همسرآزاری به تیم خدمات سیار مراجعه کرده یا تیم به آنها در محل مراجعه کرده است. هزار و ۵۵۰ نفر هم به صورت حضوری به مراکز مداخله در بحران ما درخصوص همسرآزاری مراجعه کرده‌اند.»
رییس اورژانس اجتماعی کشور در ادامه گفتگو با ایلنا با اشاره به ۲ هزار تماس گرفته شده با سامانه ۱۲۳ در خصوص خودکشی خاطرنشان کرد:« این تعداد تنها ۱.۵ درصد از تماس‌های مرتبط با وظایف اورژانس اجتماعی را تشکیل داده است. حدود هزار و ۷۰۰ نفر نیز به تیم خدمات سیار ما مراجعه کرده و ۶۶۰ نفر نیز به صورت حضوری در رابطه با موضوع خودکشی به مراکز مداخله در بحران ما مراجعه کردند.»
او در پایان با بیان اینکه حدود ۴۵ درصد از افراد تماس گیرنده غیرمرتبط و درباره کمک‌های مالی و غیرمالی درون و برون سازمانی از ما سوال کردند، افزود:« همچنین حدود ۳۰ درصد نیز موضوعاتی از قبیل مسائل خانوادگی و طلاق را مطرح کردند. این در حالی است که ما انتظار داریم؛ موارد مرتبط با خودکشی، همسرآزاری، کودک‌آزاری و سایر آسیب‌های اجتماعی در صدر تماس‌های تلفنی مردم با سامانه ۱۲۳ باشد، زیرا رسالت اورژانس اجتماعی بیشتر در این سه مورد است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »