???? موافقت دادستانی با مرخصی استعلاجی امید کوکبی

زیتون- امید کوکبی، نخبه فیزیک زندانی ، بعد از ۵ سال و ۴ ماه زندان بدون مرخصی، با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به مرخصی استعلاجی آمد.
به گزارش «زیتون» امید کوکبی امروز (چهارشنبه) بیمارستان سینای تهران را، که در آن برای درمان سرطان کلیه خود تحت نظر بود، برای ادامه معالجه ترک کرده و به منزل رفت.
پنج هفته پیش، پزشکان کلیه راست امید کوکبی را به طور کامل از بدنش خارج کردند. در آن زمان از پزشک معالج امید کوکبی نقل شد که با توجه به وضعیت بیماری وی، در صورت ادامه حبس، جان این زندانی در خطر خواهد بود.
چهار روز بعد از عمل جراحی، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت که در صورت تشخیص پزشک قانونی، ممکن است تسهیلاتی برای این زندانی در نظر گرفته شود.
امید کوکبی، بهمن ماه سال ۱۳۸۹ هنگام خروج از ایران در فرودگاه بازداشت و بعد از چند ماه به اتهام ارتباط با دولت متخاصم” و “کسب مال نامشروع به ۱۰ سال زندان محکوم شد.
حکم ۱۰ سال حبس امید کوکبی در دی ماه ۱۳۹۳ مجددا تایید شد. به گفتهاین نخبه زندانی حکم دادگاه بر اساس اعترافات اجباری خلاف واقع صادر شده است.
سعید خلیلی وکیل امید کوکبی پیشتر به ایلنا گفته بود که براساس ماده ۵۰۲ آیین دادرسی کیفری، امکان تعویق مجازات امید کوکبی به دلیل بیماری وجود دارد.

۱۶ هزار نفر از فعالان مدنی پیشتر در نامه ای خطاب به بانکی مون، خواستار آزادی امید کوکبی شدند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »