دبیر شورای نگهبان رییس خبرگان رهبری شد

زیتون- احمد جنتی، با کسب ۵۱ رای رییس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.
آیت الله امینی و آیت الله شاهرودی نیز امروز برای ریاست خبرگان رهبری نامزد شده بودند که هر کدام با ۲۱ و ۱۳ رای در مقابل آیت الله جنتی شکست خوردند تا نفر شانزهم لیست تهران، کسی که با اما و اگر به مجلس راه یافت، رییس خبرگان شود. موحدی کرمانی با ۶۵ رای و هاشمی شاهرودی با ۶۳ رای نیز به عنوان نواب رییس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند.
مراسم افتتاحیه این دوره از مجلس خبرگان رهبری با استقرار هیات رییسه سنی شامل آیت‌الله سیدابوالفضل میرمحمدی به عنوان رئیس، آیت‌الله ابراهیم ‌امینی به عنوان نایب رئیس و حجت الاسلام روح‌الله صدرالساداتی و حجت‌الاسلام احمد پروایی به عنوان منشیان جلسه برگزار شد.
در ابتدای جلسه، پیام رهبری توسط محمدی گلپایگانی، رییس دفتر رهبری، خوانده شد. بخشی از این پیام به این شرح است: حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیده‌ این نظام به سمت هدف‌های والا و عالیقدر آن است. ادای این مسئولیت سنگین نیازمند صلاحیت‌هائی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.
پس از آن احمد جنتی در مراسم گزارشی از انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری و مجلس دهم شورای اسلامی را قرائت کرد. در بخشی از این گزارش به نقل از ایلنا چنین گفته شد: میزان مشارکت در انتخابات ۶۲ درصد بود که یک درصد بیشتر از دوره قبل بود. بعد از انتخابات شکایات مطرح شده بررسی شد که در یک مورد به بازشماری و در یک مورد به بازبینی صندوق‌ها منجر شد که البته موجب تغییر در نتیجه نهایی انتخابات نشد و صحت انتخابات در سی و یک حوزه انتخابیه تایید شد.
پس از قرائت گزارش انتخابات، رییس سنی تنفسی نیم ساعته اعلام کرد تا بعد از آن اعضای مجلس رییس جدید را انتخاب کنند.
از جمله چهره ها و شخصیت هایی که به این مراسم دعوت شده بودند، می توان از محمود احمدی‌نژاد، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، حجت‌الاسلام ناطق نوری، سردار مومنی، سردار سرلشکر فیروزآبادی، سیامک ره‌پیک، علی‌اکبر صالحی، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، محمود واعظی، اسحاق جهانگیری، سیدرضا تقوی و … نام برد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مدعوین جلسه ، سرمایه نظام مقدس اسلامی بعد از نزدیک چهل سال !
    ظاهرا حداد عادل و سردار نقدی از قلم افتاده اند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »