? زنده| آغاز مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها٬ زودتر از موعد

 

 آغاز مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها٬ زودتر از موعد

محسن موسوی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی، گفت که با دستور وزارت نیرو مبنی بر جایگزینی مازوت با گاز در نیروگاه‌ها، مازوت‌سوزی در نیروگاه‌ها از جمله دو نیروگاه‌ تبریز و بناب از شهریور ماه آغاز شده است.

موسوی در نشست بررسی آلودگی هوای تبریز گفت: «برخلاف سال‌های گذشته که مصرف مازوت در نیروگاه تبریز و بناب از زمان پیک مصرف گاز در آذربایجان شرقی آغاز می‌شد، امسال طبق دستور وزارت نیرو از ۱۷ شهریور ماه سوخت نیروگاه تبریز را از گاز مایع به مازوت تبدیل کرده‌ایم.»

این درحالی است که زمستان سال گذشته با اوج گرفتن بحران آلودگی هوا در تهران، تبریز، اصفهان، اراک، مشهد و چند کلانشهر دیگر، مقام‌های سازمان حفاظت محیط زیست ایران «مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها» را یکی از عوامل اصلی آلودگی اعلام کردند و عیسی کلانتری رییس وقت این سازمان گفت بهتر است روزی دو ساعت خاموشی داشته باشیم اما از مازوت استفاده نکنیم.شهرداری بورس تهران را پلمب کرد

شهرداری تهران ساعت ۱ بامداد امروز با حضور برخی مقامات شهرداری منطقه ۲ نسبت به پلمب ساختمان بورس تهران اقدام کرد.

گفته می شود این اقدام به دلیل بدهی یک هزار میلیارد تومانی بورس به شهرداری تهران صورت گرفته است. علت این بدهی ساخت ساختمان جدید بورس در میدان کاج سعادت آباد است که هزینه های شهرداری پرداخت نشده است. روزنامه کیهان امروز سرمقاله‌ای در دفاع از طرح مجلس برای محدود سازی اینترنت٬ طرح صیانت٬ نوشت.

در این مقاله آمده است: «دروغگویی اصلاح‌طلبان با عنوان «مسدودسازی اینترنت» در حالی بار‌ها از سوی این طیف مطرح شده که اساسا مجلس به دنبال مسدودسازی اینترنت نیست.»

نویسنده این سرمقاله ادامه داد: «روزنامه‌های اصلاح‌طلب عنوان مسدودسازی اینترنت را که به معنای بستن کاملا اینترنت است با یک منظور بسیار زشت و زننده به کار می‌گیرند. در حقیقت آن‌ها می‌خواهند با سوءاستفاده از احساسات مخاطبان اهداف حزبی خویش را تامین کنند.»

او ادامه داد: «اما چرا برای این جماعت قانونمند شدن فضای مجازی تا این‌اندازه دردناک است؟! اگر به انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ بازگردیم به وضوح می‌بینیم که در فضای اینترنت بی‌قانون این جماعت توانستند به دروغگویی و ترساندن مردم از نامزد‌های رقبا روی آورده و با این دست مسایل زمینه فریب اذهان عمومی را فراهم آورده و نامزد خویش را به پیروزی برسانند.»فیلم اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۲ شد

رائد فریدزاده، سخنگوی هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار، خبر از آن که این هیئت فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی را به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کرد.

در تهیه‌کنندگی فیلم قهرمان الکساندر ماله-گی همکاری داشته‌است. این فیلم در شیراز، ایران فیلم‌برداری شده‌است و موضوعی اجتماعی را روایت می‌کند. این فیلم از ۵ آبان در سینماهای ایران اکران می شود.

فیلم قهرمان جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ را به طور مشترک با یک فیلم فنلاندی کسب کرده بود.


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »