رهبر جمهوری اسلامی فرمان «جهاد» در فضای مجازی داد

زیتون– علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ امروز طی سخنرانی به مناسبت ایام عزاداری برای امام سوم شیعیان جوانان را به «جهاد» در فضای مجازی فراخواند.

او خطاب به دانشجویان گفت: «شما امروز در فضای مجازی می‌توانید افکار درست و صحیح را منتشر کنید و به مسائل پاسخ دهید و می‌توانید به معنای واقعی کلمه جهاد کنید.»

خامنه‌ای از جوانان خواست «هجمه‌های تبلیغاتی دشمنان علیه ملت ایران» را «خنثی کنند.»

رهبر جمهوری اسلامی یک بار دیگر نیز پیشتر از جوانان خواسته بود تا «آتش به اختیار» عمل کنند.

او خرداد ماه سال ۹۶ در دیدار با جمعی از دانشجویان به آن‌ها توصیه‌هایی کرد، از جمله این که اگر اختلالاتی در دستگاه‌های فکری، فرهنگی یا سیاسی می‌بینند، وارد میان شده و اقدام کنند.

آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از «افسران جنگ نرم» خواست هنگام بروز «اختلال و تعطیلی» در دستگاه‌های مرکزی فکری٬ فرهنگی و سیاسی کشور خود دست به کار شوند و تصمیم‌گیری و اقدام کنند.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنرانی در دیدار با دانشجویان از اصطلاح نظامی «آتش‌به‌اختیار» برای اقدام «افسران جنگ نرم» استفاده کرده و رسما آنها را مختار دانست که خود دست به کار شوند.

او در ادامه گفته بود: «گاهی اوقات احساس می‌شود دستگاه‌های مرکزی فکری و فرهنگی و سیاسی دچار اختلالند و تعطیلند.»

خامنه‌ای در توضیح منظور خود از «اختلال و تعطیلی» چنین مثال زد: «این که در وضعیتی که ما این‌همه مسائل مهم فرهنگی در کشور داریم، حالا فرض کنیم فلان آهنگ قبل افطار پخش بشود یا نشود، این می‌شود مسئله‌ اصلی، نامه‌نگاری می‌کنند؛ این پیداست این دستگاه اختلال پیدا کرده؛ مسئله‌ اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهند.»

برداشت‌های مختلف از این اظهارات رهبر جمهوری اسلامی موجب شد که او بیش از دوهفته بعد از صدور فرمان «آتش به اختیار» در خطبه‌های نماز عید فطر به تبیین معنای آن پرداخت.
آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید تاکید کرد که آتش به اختیار «به معنی بی‌قانونی و فحاشی نیست.»

از همین رو او امروز در ادامه سخنرانی خطاب به دانشجویان دانشگاه تهران تاکید کرد: «البته اصل قطعی در قضیه جهاد تبیین و بازگویی حقایق، استفاده از شیوه‌های اخلاقی و بیان مسائل همراه با منطق، متانت، عقلانیت کامل و استفاده از عواطف انسانی، و پرهیز از دشنام، تهمت، دروغ و فریبکاری در مواجهه با افکار عمومی است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

0 پاسخ

 1. شما از اقدامات آیت الله ها فقط همین یک مورد از تاریخ رو به یاد داری!!. کاش کمی منصف باشیم

 2. ناشناس
  اللهم اشغل الظالمین بالظالمین
  خدا یا ظالمین را با ظالمین مشغول بدار
  و ملت و رهبران فکری را خلوص قلبی
  عطا بفرما.

 3. یاد فرمان جهاد ایت الله ها در زمان قاجار بر علیه روسیه افتادم که بخش بزرگی از خاک ایران از دست رفت. مطمئن باشید ایشان داناتر از انها نیستند بلکه به واسطه سالها سلطانی متوهم تر هم هستند. مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست. عرض خود میبری و زحمت ما میداری

ما امیدواریم پزشکیان رئیس‌جمهور شود اما نگرانی‌هایی داریم: ۱- صیانت آراء برایمان مهم است که قدرت‌طلبان دوباره مثل ۸۸ تقلب نکنند. چرا نباید ، اتفاقات ۸۸ تکرار شود؟ بدون شک تکرار اتفاقات تلخ ۸۸ ،

ادامه »

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری،

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و

ادامه »