بازداشت به اتهام همکاری با ساسان حیدری

«ارسال دابسمش به ساسی مانکن جرم است»

زیتون– دادسرای ارشاد تهران امروز (چهارشنبه) «ارسال دابسمش به ساسی مانکن» را جرم اعلام کرد.

در پی صدور اطلاعیه دادسرای ارشاد٬ خبرگزاری تسنیم نوشت که چند نفر را به اتهام همکاری با ساسان حیدری یافته مشهور به ساسی مانکن، خواننده موسیقی پاپ، بازداشت کرده است.

دادسرای ارشاد تهران همچنین تهدید کرده است در صورت انتشار نسخه کامل موزیک ویدیوی جدید ساسان حیدری او را تحت پیگرد قضایی بین‌المللی قرار دهد.

همچنین دادسرای امنیت اخلاقی با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد که  متعهد می‌شود «در صورت انتشار موزیک ویدیوی کامل ساسی مانکن، ضمن تلاش جهت تحت پیگیری قرار دادن نامبرده در مراجع حقوقی بین المللی، برخورد قضائی قاطع با همکاران، کمک کنندگان و ارسال کنندگان دابسمش به نامبرده در داخل کشور را نیز دستور کار خود قرار دهد.»

تیزر آهنگ جدید این خواننده پاپ با عنوان «تهران توکیو» که در آن یکی از بازیگران فیلم‌های پورنوگرافی حضور دارد، واکنش‌های گسترده‌ای را برانگیخته است.

دادسرای ارشاد مدعی شده است که این اقدامات در پاسخ به «مطالبه و نگرانی گسترده مردم شریف ایران» انجام می‌شود.

در اطلاعیه این مرجع قانونی همچنین آمده است که با «باند سازنده موزیک‌ویدئوهای مستهجن و نزدیک به سایت‌های قمار و شرط‌بندی ساسی» برخورد شده است.

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) که از زیر مجموعه‌های صداوسیما در ایران است نیز در ابلاغیه‌ای، انتشار ویدیوی تبلیغ آهنگ جدید ساسی‌ مانکن در رسانه‌های اینترنتی داخلی را ممنوع کرد.

پیشتر نیز روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با «هنجارشکنانه» خواندن این تیزر، اعلام کرد که بر اساس «ابراز نگرانی خانواده‌ها» و «و نقض صریح دستورالعمل حفاظت از حقوق کودکان» این ممنوعیت را اعلام کرده است.

تمام جنجال‌های یک خواننده برای جمهوری اسلامی

تعدادی از آهنگ‌های ساسان حیدری، که از هشت سال پیش ساکن آمریکاست، در میان کودکان و نوجوانان ایران با استقبال روبرو شده است.

سال ۹۸ نیز انتشار ویدئوی «جنتلمن  از ساسی مانکن حاشیه‌ساز شد. انتشار ویدئوهایی از مراسم روز معلم در برخی مدارس ایران که دانش‌آموزان را در حال شادی و پایکوبی نشان می‌داد، اعتراضات فراوانی را متوجه وزیر آموزش و پرورش کرد.

آن زمان برخی از نیروهای موسوم به «ارزشی»، خواهان برخورد با آنچه «ابتذال» نامیده شده و پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش شدند.

علی مطهری، نایب رییس وقت مجلس٬ نسبت به ویدئوهای شادی دانش آموزان در روز معلم واکنش نشان داده و به خبرگزاری فارس گفته بود که مدیران این مدارس باید برکنار شوند و در این رابطه وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد.

عباس کعبی عضو خبرگان رهبری هم شادی دانش‌آموزان را «رقاصی در مدارس» و یک برنامه از پیش طراحی شده توصیف کرده و از «ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر» خواسته بود تا به این موضوع ورود کند و علیه مدارس و یا دستگاه‌هایی که کوتاهی داشته‌اند اعلام جرم و به دادستانی شکایت کند.

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پروش شهر تهران نیز به خبرگزاری ایسنا از لزوم شناسایی و برخورد قانونی و جدی با این عوامل خبر داده بود.

در واکنش به این موضوع محمد بطحایی٬ وزیر آموزش و پرورش٬ در واکنش به این حواشی پیش اومده٬ گفته بود: «۳ متخصص را مأمور کردم تا ریشه تولید کلیپ‌های اخیر درباره مدارس را بررسی و مشخص کنند.»

پس از آن نیز ترانه دیگری با محتوای «اول اینستا بعد کتاب» نیز از همین خواننده جنجال و حواشی فراوان ایجاد کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازداشت به اتهام همکاری با ساسان حیدری

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »