? زنده| کپی برداری صدا و سیما از تلویزیون اسرائیل

 

 

 


احتمال مرگ ۵۰ تن در گمرگ اسلام‌قلعه در خاک افغانستان

ظهر روز شنبه، ۲۵ بهمن، انفجار مهیبی در نقطه صفر مرزی ایران به سمت گمرک اسلام‌قلعه در خاک افغانستان رخ داد.

بر اساس اخبار اولیه منتشر شده احتمال مرگ دست کم ۵۰ نفر در این انفجار وجود دارد.

در همین حال گزارش شاهدان عینی در شبکه‌های اجتماعی از «آتش‌سوزی گسترده» خبر دارد.

کاربران در این شبکه‌ها همچنین نوشته‌اند که در پی انفجار، «ده‌ها تانکر حامل مواد سوختی» نیز طعمه آتش شده است.

این خبر ساعتی بعد توسط مقام‌های محلی ولایت هرات تایید شد. به گفته این مقام‌ها، «ده‌ها تانکر نفت و گاز در گمرک اسلام‌قلعه آتش گرفته‌اند».

از سوی دیگر به‌ گفته سخنگوی گمرک، کامیون‌های حامل گاز و سوخت برای ترک محل در حال هدایت هستند و سایر کامیون‌ها نیز در پاسگاه ۱۷ شهریور که بیش از پنج کیلومتر با محل انفجار فاصله دارد، مستقر می‌شوند.تایید حکم ۱۵ سال زندان برای دو فعال حقوق زنان

دادگاه تجدیدنظر تهران حکم صادر شده هدی عمید و نجمه واحدی را تائید کرد. دادگاه تهران به ریاست قاضی صلواتی این دو فعال زنان را به ۱۵ سال زندان و محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم کرده بود.

در حکم شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران که روز شنبه ۲۵ بهمن‌ (۱۳ فوریه) به “متهمین” ابلاغ شده آمده است که این دو به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده” هدی عمید به ۸ سال حبس، ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری و نجمه واحدی به ۷ سال حبس و ۲ سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی محکوم شده است.

دادگاه به بهانه نبود فرصت اعلام وکالت، اجازه مطالعه پرونده به وکلای جدید خانم عمید و واحدی را نداده است.

این فعالین زنان شهریور ماه ۹۷، به صورت جداگانه در منزل شخصی خود توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند اما با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شدند.

هدی عمید، وکیل دادگستری به همراه نجمه واحدی، فارغ التحصیل علوم اجتماعی همزمان با شروع موج جدید فشارهای قضایی بر وکلای دادگستری و فعالین حقوق زنان در شهریور ۹۷ بازداشت شده بودند.کپی برداری صدا و سیما از تلویزیون اسرائیل

تایمز اسراییل با انتشار گزارشی پخش مسابقه تلویزیونی” سیم آخر” به مجری گری “رضا رشیدپور” از کانال تلویزیونی ایران را تقلیدی از مسابقه اصلی “بوم” (Boom) دانست که در سال ۲۰۱۴ از کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پخش می شد.

در این مسابقه شرکت کنندگان در گروه ۳ نفری با پاسخ دادن به ۶ سوال چند گزینه ای برنامه ۶ بمب را خنثی می کنند تا به “مگا بمب” هفتم یا بمب طلایی برسند.

در صورتی که شرکت کنندگان به سوال ها پاسخ درستی ندهند و سیم درست هر بمب را قطع نکنند بمب منفجر می شود و مواد رنگی و کف از داخل بمب در استودیو به آنها پاشیده می شود و از مسابقه حذف می شوند اما اگر به سوال ها پاسخ درست بدهند و به سوال مگا بمب آخر هم درست پاسخ دهند ، جایزه نقدی خوبی می گیرند.

به نوشته تایمز اسراییل، این مسابقه در سال ۲۰۱۴ نخست از کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پخش شد و سپس حق پخش این مسابقه به نزدیک ۲۰ کشور دنیا از جمله اسپانیا ، قزاقستان، آرژانتین، فرانسه، ژاپن، ویتنام و ایالات متحده آمریکا فروخته شد.

به نوشته تایمز اسراییل هم اکنون ورژن ایرانی این مسابقه تحت عنوان “سیم آخر” بدون رعایت قانون کپی رایت از شبکه ۳ تلویزیون دولتی ایران در حال پخش است.

کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل با پخش بخش هایی از مسابقه سیم آخر در شبکه تلویزیون دولتی ایران، با مجری اسراییلی ورژن اصلی و اسراییلی مسابقه “بوم ” گفتگو کرد.مجری تلویزیون: مجبورم کردند سه ‌بار عذرخواهی کنم، باز هم از کار ممنوع شدم

ک مجری تلویزیون جمهوری اسلامی که پیشتر به خاطر توصیه مهمان برنامه به «رقص» در ویژه‌برنامه شب یلدا مجبور به عذرخواهی شده بود، روز جمعه، ۲۴ بهمن، از «کافی نبودن عذرخواهی و ممنوع‌ازکار شدن» خود خبر داد.

رزیتا قبادی در یک لایو اینستاگرامی گفت که پس از این اتفاق از او خوسته‌اند «سه بار روی آنتن عذرخواهی کند»، اما به‌رغم انجام این کار، محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه دوم تلویزیون جمهوری اسلامی، او را ممنوع‌ازکار کرده است.

در ویژه‌برنامه شب یلدای ۹۹ شبکه دوم که رزیتا قبادی اجرای آن را بر عهده داشت، کارشناس مهمان برنامه از مردم خواست که در این شب با کنار هم بودن و شعر خواندن و رقص، استرس‌های ناشی از شیوع کرونا را کاهش دهند.

خانم قبادی گفته است که در اتاق گریم «یک کاغذ دادند دست من و گفتند عین این جملات را باید بخوانی.» او همچنین تأکید کرده که معذرت‌خواهی‌اش «کاملاً اجباری» بوده و حتی از مهمان برنامه هم خواسته بودند عذرخواهی کند، «اما ایشان حاضر به عذرخواهی نشد».

این مجری پیشین صداوسیما با تأکید بر این‌که این سازمان «عادت به له کردن آدم‌ها دارد» اضافه کرد که مدیرانش پیش از شروع لایو اینستاگرامی به او وعده داده بودند که اگر این لایو را لغو کند، او را برای اجرای برنامه دعوت خواهند کرد.

با این حال او علاوه بر بیان پشت ‌پرده عذرخواهی‌اش گفت: «نمی‌خواهم در جایی کار کنم که به خاطر کلمه رقص مجبور به عذرخواهی شوم. من از شماها متنفر شده‌ام.»

خانم قبادی در پایان نسبت به مردم اظهار شرمندگی کرد و گفت «بابت آن عذرخواهی اجباری از شما معذرت‌خواهی می‌کنم.»ویروس کرونای جهش یافته در انگلیس٬ در ایران پخش شده است

سعید نمکی، وزیر بهداشت، اعلام کرد که ویروس جهش یافته که در انگلیس شناسایی شده، در ایران پخش شده است.

او در این رابطه گفت که یک زن ۷۱ ساله در تهران بدون سفر خارجی به دلیل ابتلا به ویروس جهش‌یافته درگذشته است.

نمکی با اشاره به مرگ این زن و همچنین فوت یک نفر در آبیک قزوین گفت که این ویروس «کاملا در کشور چرخیده» است.

روز جمعه پیمان نامدار، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، خبر داده که یک مرد ۴۸ ساله اهل آبیک بر اثر ابتلا به گونه جهش‌یافته کرونا که در بریتانیا ثبت شده، جان باخته است.

در همان روز اعلام شد که یک مرد ۴۸ ساله ساکن آبیک قزوین که میوه‌فروش سیار بوده پس از انتقال به بیمارستان هشتگرد در استان البرز به دلیل ابتلا به ویروس شناسایی‌شده در بریتانیا جان باخته است.

به نظر می‌رسد که هر دو گزارش مربوط به جان باختن یک نفر باشد.

نمکی در ادامه گفت پیش‌بینی‌اش ورود یک خیز «بسیار سهمگین و سنگین» است، اگر پروتکل‌ها رعایت نشود.تکذیب ادعای نیروی انتظامی در خصوص نحوی مرگ شهروند کرد

یکی از نزدیکان خانواده مهرداد طالشی، جوان کرد، ادعای نیروی انتظامی درباره بازداشت او به دلیل حمل مواد مخدر و همچنین مرگ بر اثر ایست قبلی را تکذیب کرد.

این فرد که نامش اعلام نشده در مصاحبه با وب‌سایت هه‌نگاو گفت که مهرداد طالشی «در طول عمر خودش نه سیگار کشیده و نه حتی قلیان کشیده و از نظر مالی هم کاملا تامین بوده و هیچ نیازی به حمل مواد مخدر نداشته است.»

بر اساس این گزارش، خانواده مهرداد طالشی به بازداشتگاه شاپور رفته و خواستار دیدن فیلم دوربین مداربسته شده‌اند، اما به آنان گفته شده «فیلم داخل بازداشتگاه حتی با دستور قاضی هم برای کسی نشان داده نخواهد شد».

به گزارش هه‌نگاو یک نفر دیگر نیز همراه با مهرداد طالشی بازداشت شده که ماری جوانا با خود داشته است اما اداره آگاهی اجازه نداده‌ که خانواده طالشی از هویت و نشانی او مطلع شوند.

نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که مهرداد طالشی «به دلیل همراه داشتن مواد مخدر» توسط کلانتری دستگیر و در بازداشتگاه مواد مخدر دچار ایست قلبی شده و پس از انتقال به مرکز درمانی فوت کرده است.

در این اطلاعیه نوشته شده که بازداشتگاه‌های این نهاد مجهز به دوربین مدار بسته است، اما اشاره‌ای به بازبینی این دوربین‌ها نشده است.

روز سه‌شنبه چند وب‌سایت خبر داده بودند که مهرداد طالش بازداشت شده و زیر شکنجه نیروهای امنیتی جان باخته است.

خانواده طالشی که پس از دو روز جست‌وجو پیکر بی‌جان فرزندشان را از نهادهای امنیتی، تحویل گرفته‌اند، آثار شکنجه بر بدن او را تایید کرده‌اند.

پیش از این نیز تعدادی از زندانیان در بازداشتگاه‌ بر اثر شکنجه جان باخته‌اند. درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

مهشید گودرز پرستار باردار بخش کرونای مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان بر اثر کرونا درگذشت.


 وضعیت شیوع ویروس کرونای انگلیسی در کشور


بهاءالدین خرمشاهی از بیمارستان مرخص شد

بهاء‌الدین خرمشاهی از حافظ پژوهان کشورمان با نظر پزشکان و پس از طی دوران درمان کرونا از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش فارس، بهاء‌الدین خرمشاهی از حافظ پژوهان کشورمان با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شد.

حافظ خرمشاهی، فرزند این شاعر ضمن تائید خبر ترخیص پدرش از بیمارستان اظهار داشت: ادامه روند درمان در منزل پیگیری خواهد شد.

فرزند این شاعر گفت: حال عمومی پدرم خوب است و دوران بهبود را طی می‌کند.

خرمشاهی نویسنده، مترجم، فیلسوف، روزنامه‌نگار، طنزپرداز، فرهنگ‌نویس، حافظ پژوه، شاعر و استاد دانشگاه ایرانی است که به دلیل ابتلا به کرونا از روز ۱۲ بهمن ماه در بیمارستان آتیه تهران بستری شد. اکسیژن خون با افت همراه شده بود و پزشکان او را در بخش مراقبت‌های ویژه بستری کردند اما به مرور حال وی رو به بهبودی گذاشت و اکنون از بیمارستان به خانه برگشته است.صدور دستور بازداشت کسانی که شعار «مرگ بر روحانی» سر دادند 

دادستان اصفهان از دستور به نهادهای امنیتی برای شناسایی «مرتکبان و محرکان» شعار «مرگ بر روحانی» در مراسم ۲۲ بهمن خبر داد.

علی اصفهانی این شعار را «هنجار‌شکنانه و توهین» خواند و گفت که قوه قضاییه «حرمت و صیانت از شخصیت حقوقی و حقیقی افراد را مقدم بر هر نظری می‌داند».

روز چهارشنبه در جریان مراسم ۲۲ بهمن اصفهان، گروهی از موتورسواران شعار «مرگ بر روحانی» سر دادند.

انتشار این فیلم اعتراض مقامات دولت و برخی از چهره‌های سیاسی را به دنبال داشت.

هیات دولت نیز با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را «ایجاد چندپارگی و نفرت پراکنی» و «رویداد نفرت‌برانگیز هتاکی» توصیف کرد و هشدار داد که هر صبری، پایانی دارد.ترکیه فیلم صحنه بازداشت کارمند کنسولگری ایران را منتشر کرد

به رغم تکذیب وزارت امور خارجه ایران٬ ترکیه فیلمی از صحنه بازداشت محمدرضا ناصرزاده را منتشر کرد.

پیشتر روزنامه دیلی‌صباح ترکیه خبر از آن داد که یک کارمند کنسولگری ایران در استانبول هم در پرونده قتل یک فعال مخالف حکومت ایران بازداشت شده است.

بنابر گزارش این روزنامه محمدرضا ناصرزاده،‌ کارمند ۴۳ ساله کنسولگری ایران، هفته جاری با اتهام دست داشتن در قتل مسعود مولوی وردنجانی، مدیر کانال تلگرام افشاگر «جعبه سیاه»، بازداشت شده است.

او متهم شده برای علی اسفنجانی که مسئولیت کشتن مولوی را به عهده داشته، مدارک سفر جعل کرده تا به صورت قاچاقی پس از قتل به ایران برگردد.

مولوی ۲۳ آبان سال ۱۳۹۸ در یکی از خیابان‌های منطقه شیشلی استانبول به ضرب گلوله کشته شد.

این فعال مخالف حکومت ایران پیش از رفتن به ترکیه و راه‌اندازی کارزار افشاگری علیه جمهوری اسلامی در رسانه‌های اجتماعی، سابقه همکاری با نهادهای اطلاعاتی و دفاعی ایران را داشت.

بیشتر بخوانید: ترور پاره‌وقت، قاچاق تمام‌وقت


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »