? زنده| خبرگزاری فارس: بازداشت مسیحیان به اتهام ارتباط با اسرائیل 

 خبرگزاری فارس: بازداشت مسیحیان به اتهام ارتباط با اسرائیل

خبرگزاری فارس از بازداشت تعدادی از شهروندان مسیحی ایران «در چندین استان» کشور خبر داد.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران اتهام این افراد را «اتصال به سرویس‌های» اسرائیل، «ایجاد انحرافات اخلاقی» و همچنین «ترویج تغییر دین» در ایران اعلام کرد.

در این گزارش به تعداد و هویت افراد بازداشت‌شده و محل بازداشت آنان اشاره‌ای نشده است.

همچنین فارس بدون ارائه هیچ مدرک و شاهدی، مسیحیان ایران را به «تلاش‌های گسترده‌ای برای انجام اقدامات امنیتی در کشور طی دو سال اخیر» متهم کرده است.

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، تغییر دین می‌تواند با حکم ارتداد و مجازات اعدام روبه‌رو شود.

این در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.تماس تلفنی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با مادر یکی از کشته‌شدگان جنبش سبز

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد٬ رهبران در حصر جنبش سبز٫ روز جمعه (سوم بهمن) از محل حصر به پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی از کشته‌شدگان اعتراضات ۱۳۸۸ تلفن زده‌اند.

موسوی و زهرا رهنورد به همراه مهدی کروبی از رهبران معترض به انتخابات ریاست‌جهموری دوره دهم، حدود ده سال است که در حصر خانگی به سر می‌برند.

وب سایت کلمه٬ نزدیک به میرحسین موسوی٬ در این باره نوشت: «پروین فهیمی گفته آقای موسوی از فرزند او و کشته شدگان سال ۸۸ یاد کرد و به‌خاطر همراهی‌ها تشکر کرد.»

همچنین موسوی در این مکالمه تلفنی اظهار امیدواری کرده که «در روزهای آینده و فرصت‌های مناسب با خانواده‌های آسیب‌ دیده» سال ۸۸ تماس بگیرد.

طی روزهای اخیر فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر از آن داده بودند که به محصورین اجازه برقراری تماس تلفنی داده شده است.


کاهش موارد فوت بر اثر ابتلا به کرونا


طوفان شن در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان علاوه بر خسارت به تاسیسات برق، باعث آسیب دیدن محصولات کشاورزی در برخی از نقاط استان کرمان شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، طوفان شدید محصولات کشت‌شده در زهکلوت و جازموریان در استان کرمان را از بین برده است.

عصر روز جمعه نیز طوفان قطار مسافربری محور زاهدان-کرمان را از ریل خارج کرد اما در این حادثه کسی آسیب ندید.

طوفان شن باعث قطع برق در برخی از نقاط کرمان و سیستان و بلوچستان و خسارت به تاسیسات برق شده است.حسن روحانی: استفاده از واکسن خارجی یک ضرورت است

حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬ در نشست ستاد ملی کرونا از آغاز واکسیناسیون در هفته‌های جاری خبر داد و گفت ‌تا رسیدن واکسن داخلی استفاده از واکسن خارجی یک ضرورت است.

روحانی گفت که سه واکسن برکت، رازی و پاستور، واکسن‌های داخلی ایران “سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.”

رییس جمهوری افزود که تا آخر امسال هم غیر از کواکس، برای دریافت واکسن از جاهای دیگر هم تلاش می‌کنیم. او نگفته است که این واکسن‌ها از کجا خریداری می‌شوند.

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه در یک سخنرانی به مناسبت ۱۹ دی‌ماه٬ نه به روش‌های قدیمی مانند عنوان کردن عباراتی مانند «ولی من موافق نیستم»٬ «بهتر است نشود» حتی «به نظرم من خطاست»، بلکه به صورت قاطع اعلام کرد که ورود واکسن‌های آمریکایی یا انگلیسی به ایران ممنوع است و به فرانسه هم اعتماد ندارد. او در ادامه مدعی شد که پیش از این مخالفتش با خرید واکسن‌های کرونا را با دولت نیز در میان گذاشته و حتی برخلاف موارد گذشته مخالفتش را با این قید که «من تخصصی ندارم٬ اما …» نیز تخفیف ندارد.

بیشتر بخوانید: حکم حکومتی علیه واکسن؛ آغاز «خلافت اسلامی ایران»

حسینعلی شهریاری٬ رییس کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس٬ نیز امروز مدعی شد که حرکات دشمن نگران کننده است با توجه به اینکه آن‌ها دشمنان قسم خورده کشورمان هستند ممکن است دست به هر اقدامی بزنند تا به ژن ایرانی‌ها دسترسی پیدا کنند تا مشکلاتی را برای ملت ایران به وجود بیاورند.سازمان غذا و دارو: تنها به اندازه یک ماه ذخیره انسولین در کشور داریم

حیدر محمدی٬ مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو٬ ضمن اعلام این خبر که ذخیره انسولین کشور تنها به اندازه یک ماه است٬ تایید کرد: «البته باید به اندازه‌ی ۳ ماه ذخیره داشته باشیم.»

طی ماه‌های گذشته بارها کمبود انسولین که داروی حیاتی برای بیماران دیابتی است٬ در کشور خبر ساز شده بود.رییس کمیسیون بهداشت مجلس: دشمن می‌خواهد به ژن ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

حسینعلی شهریاری٬ رییس کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس٬ مدعی شد که حرکات دشمن نگران کننده است با توجه به اینکه آن‌ها دشمنان قسم خورده کشورمان هستند ممکن است دست به هر اقدامی بزنند تا به ژن ایرانی‌ها دسترسی پیدا کنند تا مشکلاتی را برای ملت ایران به وجود بیاورند.

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه در یک سخنرانی به مناسبت ۱۹ دی‌ماه٬ نه به روش‌های قدیمی مانند عنوان کردن عباراتی مانند «ولی من موافق نیستم»٬ «بهتر است نشود» حتی «به نظرم من خطاست»، بلکه به صورت قاطع اعلام کرد که ورود واکسن‌های آمریکایی یا انگلیسی به ایران ممنوع است و به فرانسه هم اعتماد ندارد. او در ادامه مدعی شد که پیش از این مخالفتش با خرید واکسن‌های کرونا را با دولت نیز در میان گذاشته و حتی برخلاف موارد گذشته مخالفتش را با این قید که «من تخصصی ندارم٬ اما …» نیز تخفیف ندارد.

بیشتر بخوانید: حکم حکومتی علیه واکسن؛ آغاز «خلافت اسلامی ایران»

حال رییس کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس در رابطه با این «حکم حکومتی» علی خامنه‌ای به خبرگزاری فارس گفت: « قطعا بر پایه علمی است، زیرا معظم له وقتی مسائلی را به طور عموم مطرح می‌کنند حتما برگرفته از نقطه نظرات کارشناسان و دانشمندان این حوزه است که به ایشان منتقل می‌شود. این که می‌گویند ایشان مسائل را سیاسی کرده اند اصلا بدین گونه نیست، زیرا مسئله واکسن یک امر مهم است که نباید با آن نگاه سیاسی داشت.»


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »