? زنده| بازداشت دو زن در کرمانشاه به جرم «ترانه خواندن»

 


ترکیه وعده داد: محمد مساعد به ایران بازگردانده نخواهد شد


بازداشت دو زن در کرمانشاه به جرم «ترانه خواندن»

حسن حیدری٬ رییس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه٬ خبر از آن داد که مأموران انتظامی این شهر دو زن را به‌خاطر خوانده ترانه دستگیر کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حسن حیدری گفت که ترانه خواندن آنها «به سفارش یکی از واحدهای صنفی و با هدف تبلیغات توسط یکی از کانون‌های تبلیغاتی شهر کرمانشاه» انجام شده بود.

او در ادامه گفت که صاحب این واحد صنفی و صاحب کانون تبلیغاتی نیز به این‌خاطر بازداشت شده‌اند و آن واحد صنفی و دفتر کانون تبلیغاتی هم پلمب شده و صفحات اینترنتی انتشاردهنده کلیپ آن ترانه نیز توسط پلیس فتا مسدود شده است.

یک ماه پیش نیز رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه از بازداشت مدلی خبر داده بود که در تکیه «معاون‌الملک» این استان در کلیپی حضور یافته بود.

حسن حیدری از بازداشت فیلمبردار این کلیپ نیز خبر داده و گفته بود که مانکن زن این کلیپ، در منزل خود بازداشت شده است.

سه روز پیش از آن نیز شهرام کرمی، دادستان کرمانشاه گفته بود که چهار نفر در کرمانشاه در ارتباط با تبلیغ با مانکن‌های زنده و تهیه یک کلیپ تبلیغاتی بازداشت شده‌اند.جان باختن زن ۶۰ ساله بر اثر استفاده پلیس از اسپری فلفل در بندرعباس

یک زن ۶۰ ساله در بندرعباس بر اثر پاشیدن اسپری فلفل به صورتش توسط ماموران پلیس دچار تنگی نفس شد و جان باخت.

به گزارش خبرگزاری موج، پلیس بندرعباس شامگاه یکشنبه ۲۸ دی ماه جریان عملیاتی برای دستگیری یک «باند سارقان موتورسیکلت» در محله نخل ناخدای این شهر به زنی که در نزدیکی محدوده عملیات، مقابل خانه‌اش نشسته بود اسپری فلفل زد.

حمید، فرزند این زن درباره علت برخورد پلیس با مادرش گفت پلیس از این زن خواسته بود به داخل خانه‌اش برود، اما حرکت کند این زن به علت بیماری را «تعمدی تلقی کردند و با زدن اسپری فلفل، او و خواهرم را هل دادند که متاسفانه باعث تنگی نفس مادرم و در نهایت فوت او شد.»

این عضو خانواده مقتول اعلام کرد که قصد دارد از پلیس شکایت قضایی کند.

هنوز مقام‌های پلیس هرمزگان در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند. پیشتر استفاده غیرمجاز از اسپری فلفل از سوی ماموران شهرداری کرمانشاه در جریان تخریب آلونک آسیه پناهی یک زن کرمانشاهی، منجر به مرگ این زن شده بود.

پس از آن، درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد این ماموران به دلیل بکارگیری غیرمجاز اسپری فلفل «تحت تعقیب دادگستری قرار گرفتند».تجمع اعتراضی سهامداران همزمان با ادامه افت بورس تهران

همزمان با افت شاخص در بورس اوراق بهادار تهران، امروز جمعی از سهامداران زیان دیده در مقابل مقابل ساحتمان این سازمان تجمع کردند.

افت شاخص در معاملات بازار بورس اوراق بهادار تهران امروز هم ادامه یافت و با کاهشی معادل ۳۷ هزار واحد به یک میلیون و ۱۴۹ هزار واحد رسید؛ در مرداد ماه شاخص کلی بازار سرمایه در ایران از دو میلیون واحد هم فراتر رفته بود.

بر اساس تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی و بعضی رسانه‌‌های ایران منتشر شده، این سهامداران به روند ادامه دار افت بورس اعتراض دارند.

این اولین باری نیست که تجمعات اعتراضی مشابهی برگزار می‌شود؛ در تجمعات هفته‌های اخیر مالباختگان حتی به ساحتمان بورس تخم‌مرغ هم پرتاب کرده بودند.

فعالان بازارهای مالی در ایران می‌گویند یکی از دلایل افت بازار سهام احتمال تزریق منابع ارزی به بازار با ورود جو بایدن به کاخ سفید و “کاهش احتمالی دلار” است که نقدینگی را از بورس گریزان کرده.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس اخیرا گفته بود: “بنده شنیدم که با اینکه ما منابع ارزی داریم، بعضاً این منابع ارزی برای روی کار آمدن بایدن حفظ شده است که با تزریق منابع ارزی قیمت ارز برای چند ماه تا ۱۱ هزار تومان کاهش یابد.”


محمد مساعد در مرز ترکیه بازداشت شده و در خطر دیپورت قریب‌القوع است

محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی دیروز از سوی پلیس ترکیه در شهر وان بازداشت شده و در خطر دیپورت قریب‌الوقوع به ایران قرار دارد. کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران در بیانیه‌ای از دولت ترکیه خواست تا فورا اخراج محمد مساعد روزنامه‌نگار از این کشور به ایران را متوقف کند.

 بازداشت چهارمین ایرانی-آمریکایی با اتهام جاسوسی

عماد شرقی، شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی در ایران، با اتهام جاسوسی بازداشت شده است.

شبکه ان‌بی‌سی گزارش داده است که عماد شرقی، مدیر ارشد هلدینگ سرآوا که روز ۲۵ دی‌ماه خبر بازداشت او در هنگام «خروج غیر قانونی» از کشور منتشر شد، یک شهروند ایرانی-آمریکایی است و به اتهام «جاسوسی» به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما نیز پیش از این نوشته بود که عماد شرقی به اتهام «جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات نظامی» به ۱۰ سال حبس محکوم و با قرار وثیقه آزاد شده بود و قبل از برگزاری دادگاه تجدید نظر «قصد فرار از ایران داشته است».

شبکه ان‌بی‌سی از قول یک دوست خانوادگی عماد شرقی، شهروند دوتابعیتی ایرانی- آمریکایی گفت: «تنها دو هفته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و سه روز پس از کشته شدن محسن فخری‌زاده‌، مقامات ایرانی عماد شرقی را به اتهام جاسوسی بازداشت کردند.»

دوست خانوادگی عماد شرقی، به ان بی سی گفت: «عماد شرقی، شهروند ۵۶ ساله آمریکایی در تاریخ ۳۰ نوامبر به دادگاهی در تهران احضار شده و بدون محاکمه به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.»

خانواده عماد شرقی، در بیانیه‌ای اعلام کردند که «خانواده شرقی بیش از شش هفته است که از او خبری ندارند.»

پیش از این عماد شرقی، با قرار وثیقه آزاد شده بود اما پاسپورت های ایرانی و آمریکایی او را تحویل نداده بودند.

رسانه های ایرانی گزارش دادند که شرقی در تاریخ، شانزدهم آذر، ششم  دسامبر در استان آذربایجان غربی ایران، در نزدیکی مرز شمالی عراق دستگیر شده و از آن زمان تاکنون در زندان است.

 بجز عماد شرقی، سه شهروند ایرانی-آمریکایی دیگر نیز در ایران زندانی هستند. سیامک نمازی ، که از سال ۲۰۱۵ دستگیر شد و پدر پیرش ، باقر نمازی و همچنین مراد طاهباز، فعال محیط زیست ایرانی-آمریکایی ، که تابعیت بریتانیا را هم دارد.صدور مجوز برای آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای انستیتو رازی

احسان شمسی کوشکی٬ دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، از صدور مجوز آزمایش انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا خبر داد و گفت: «پروتکل کارآزمایی بالینی انستیتو سرم‌سازی و واکسن‌سازی رازی با همکاری مرکز کارازمایی دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه فوق‌العاده این کمیته ملی با اجماع آراء به تصویب رسید.»

احسان شمسی کوشکی، دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، البته گفت که پروتکل پیشنهادی انستیتو سرم‌سازی و واکسن‌سازی رازی باید به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت برگردانده شود و در آنجا مجوز شروع مطالعه بالینی را دریافت کند و سپس کارآزمایی بالینی می‌تواند آغاز شود.

شمسی کوشکی همچنین گفت که واکسن کرونایی که از سوی موسسه رازی تولید شده و در حال حاضر فازهای حیوانی خود را به پایان برده و مجوز کمیته ملی اخلاق در پژوهش برای مطالعه فاز اول انسانی دریافت کرده مربوط به یک واکسن نوترکیب است که تکنولوژی آن با واکسن ‌کرونای ایرانی قبلی که مجوز دریافت کرد، متفاوت است.

او گفت که در پروتکل پیشنهادی فاز یک و دو مطالعه بالینی پیشنهاد شده است که در پروتکل فاز یک ۱۳ نفر به صورت پیش قراول وارد کارآزمایی شده و بعد از آن ۱۲۰ نفر در چهار گروه متفاوت وارد پژوهش می‌شوند.

به گفته شمسی کوشکی، اگر فاز اول موفق باشد، دُز مورد قبول واکسن را پیدا کرده و بر اساس نتایج فاز یک، فاز دوم بر روی ۵۰۰ نفر آغاز می‌شود.


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »