? زنده| قدیانی: خودکامه خودپرست جان ملت ایران را اسیر هوس خود کرده‌است

 

 

 


قدیانی: خود کامه خود پرست جان ملت ایران اسیر هوس خود کرده است

ابوالفضل قدیانی٬ زندانی سیاسی سابق و فعال سیاسی طی بیانیه‌ای به دستور امروز آیت‌الله خامنه‌ای واکنس نشان داد.

شرح کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته٬ به شرح زیر است:

روز جمعه ۱۹ دی اعلام شد خود کامهٔ خود پرست امروز ایران علی خامنه‌ای ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی را ممنوع اعلام کرده ، واکسن هایی که مراحل علمی و فنی خود را گذرانده و مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته است .در شرایطی که کرونا روزانه جان حداقل صدها نفر از هموطنان عزیز مان را می گیرد ،وی جان ملت  ایران را اسیر هوی و هوس خود قرار داده و با استبداد مطلق به جای ۸۵ میلیون ایرانی تصمیم می گیرد در حالیکه کاملاً  آگاه است که اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران با او و نظام جمهوری اسلامی مخالفند .او طبق قوانین پر عیب و ایراد کشور هم حق دخالت در این امور را ندارد،وی حتی اجازه نمی دهد وزارت بهداشت و وزیر سر سپرده اش تصمیمات تخصصی اتخاذ کنند متاسفانه دولت و رئیس‌جمهور مسلوب الاختیار تحت فرمان مستبد، توان اعمال اختیارات حداقلی خود را هم ندارند . لازم به ذکر است که بسیاری از کشورهای جهان سوم گام های بلند ی در جهت واکسیناسیون بر داشته‌اند اما ملت مظلوم ایران اسیر چنین خود کامه ای است.

در هر حال مسئول اصلی و نهایی این فجایع و فجایعی که در آینده رخ دهد علی خامنه‌ای است.



اعطای مدرک دانشگاه آلبرتا به ۵ دانشجوی قربانی هواپیمای اوکراینی

دانشگاه آلبرتای کانادا به یاد و خاطره ۵ دانشجوی ایرانی که جان خود را در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی از دست دادند، مدرک اعطا کرد.

با توجه به اینکه شیوع کرونا برگزاری مراسم‌های جشن فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان را لغو کرد،‌ دانشگاه آلبرتا به ۵ دانشجوی خود که سال گذشته در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی جان خود را از دست دادند، مدرک پس از مرگ اعطا کرد.

عسل اندرزی‌پور رییس انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا گفت: «این مدرک به عنوان نشانی از یادآوری ۵ دانشجوی ایرانی دانشگاه ما است که با امید و آرزو مشغول تحصیل بودند.»

همچنین یادآور غیرمنتظره بودن زندگی است تا از آن لذت ببریم.

این ۵ مدرک به قربانیان این حادثه و دانشجویان دانشگاه آلبرتا یعنی پونه گرجی، آرش پورضرابی، الناز نبیی، نسیم‌ رحمانی‌فر و صبا سعادت تعلق گرفت.



عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد

دادگاه الرصافه بغداد پس از تکمیل پرونده شاکیان ترور قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس ، حکم بازداشت دونالد ترامپ را بر اساس بند ۴۰۶ قانون مجازات عراق صادر کرد.

این دادگاه درباره چگونگی اجرای این حکم توضیحی نداده است.

۱۶ دی ماه نیز قوه قضائیه ایران در ارتباط با کشته شدن قاسم سلیمانی از ارسال پرونده ۴۸ نفر به پلیس اینترپل خبر داده بود. به گفته سخنگوی قوه قضائیه این افراد از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کشته شدن قاسم سلیمانی نقش داشته‌اند.

 اسماعیلی در همین رابطه از ارسال پرونده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و فرماندهان و مقامات پنتاگون به پلیس اینترپل خبر داده بود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود پرونده مربوط به کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش از نخستین روزهای این حادثه در دادسرای ویژه امور بین‌الملل تهران تشکیل شده است و ایران به صورت جدی موضوع را پیگیری می‌کند.



پایان رسمی «دوران ترامپ»

با رأی ایالت «ورمونت» به بایدن، نامزد دموکرات‌ها از ۲۷۱ رأی الکترال کالج عبور کرد و رسماً رئیس‌جمهوری آمریکا شد.

به رغم اعتراضات شب گذشته هواداران ترامپ و توقف موقتی بررسی آرای الکترال کالج در کنگره آمریکا٬ دو مجلس نمایندگان و سنا از ساعتی پیش بررسی آرای الکترال را آغاز کرده بودند.

در جریان بررسی این آرا پس تایید رسمی آرای ایالت ورمونت جو بایدن٬ به صورت رسمی رییس جمهوری آمریکا شد.

هرچند با پایان شمارش آراء در کنگره٬ بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال پیروز این انتخابات شد.



تنها یک نفر به اتهام «شلیک به هواپیمای مسافربری اکراین» بازداشت است

غلامعباس ترکی، دادستان نظامی تهران٬ یک سال پس سقوط هواپیمای اکراینی گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح را در این رابطه منتشر کرد.

بنابر این گزارش تنها یک نفر برای سرنگونی هواپیمای اوکراینی در بازداشت است.

دادستان نظامی تهران احتمال «حمله سایبری» و امثال آن را رد کرده و با نسبت دادن چند خطا به فرمانده واحد پدافندی که به هواپیما شلیک کرده، گفته است که این مقام نظامی در شب فاجعه «موقعیت شمال سامانه را به علت فراموشی تنظیم نمی‌کند.»

دادستان نظامی تهران افزوده است که «تحقیق گسترده» سازمان قضایی نیروهای مسلح «بر نقش خطای انسانی در بروز این سانحه دلالت دارد.»

ترکی ادامه داد که واحد پدافند مسئول در سرنگونی هواپیما در حالی به آن شلیک کرده که «از نظر دستور آتش، در شرایط آتش محدود قرار داشت، به هیچ وجه بدون دستور شبکه پدافندی و پست فرماندهی مربوط، مجاز به شلیک نبوده» است.

او همچنین گفته که فرمانده این واحد پدافندی «بعد از آخرین جابجایی تاکتیکی، موقعیت شمال سامانه را به علت فراموشی تنظیم نمی‌کند و به همین دلیل اهداف را در صفحه رادار با تغییر فاحش موقعیت مشاهده می‌کرده است.»

دادستان نظامی تهران گفته به دلیل این اشتباه ادعایی با دیدن هواپیمای مسافربری برای آن واحد پدافند «این‌گونه تداعی می شود که هدف متخاصمی به سمت تهران در حال حرکت است.»


روحانی: وقایع شب گذشته آمریکا نشان داد دموکراسی غربی چقدر «فشل» است


نرگس محمدی با اجرای ترانه «از خون جوانان وطن» به کمپین «من هم شمعی روشن خواهم کرد» پیوست


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. علی خامنه ای و پسران وقتی در بنیادشان واکسن میسازند انتظار دارید بروند از شرکت های دیگر بخرند. انها پول را برای خودشان می خواهند

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »