? زنده| وزیر بهداشت: در مورد کووید۱۹ همه پیشبینی‌ها در ایران غلط بوده است

 


https://twitter.com/zahrakeshvari/status/1329400384016748544وزیر بهداشت: در مورد کووید۱۹ همه پیشبینی‌ها در ایران غلط بوده است

سعید نمکی، وزیر بهداشت٬ به شدت از تحقیقات در حوزه سلامت و بهداشت در ایران انتقاد کرد و گفت که در مورد کووید۱۹ همه پیشبینی‌ها غلط بوده است.

او گفت که به وزارت بهداشت «۱۰ مدل اپیدمیولوژیک» از روند شیو ع کرونا در ایران داده شده است که «هیچ کدام صحیح نبوده و برای هیچ اقدامی مناسب نبود.»

نمکی امروز در جلسه ستاد دانشگاهی کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: «۹۸ درصد از تحقیقات در نظام سلامت، صرف انتشار مقالات در فلان مجلات می شود که به کار نمی آید” و افزود: “تحقیقات یک کشور که از منابع عمومی آن استفاده می کند، باید بتواند ارائه طریقی برای باز کردن گرهی از نظام خدمت کند وگرنه این روال تحقیقات در کشور، به معنای دور ریختن منابع است.»

او به نامه خود به رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت «در روزهای اول شیوع کرونا در ایران» اشاره کرد و افزود: «در آن نامه ۱۰ موضوع مطرح شده اما یکی از آنها تاکنون جواب نداده است. کدام وزیر کم خرد با چنین یافته های شکسته‌ای می تواند بخش سلامت کشور را اداره کند؟ اصلا نباید بر یافته‌هایی که بر حسب یک تخمین به وزیر داده می شود، کار و اعتماد کرد.»

وزیر بهداشت با انتقاد از اینکه تحقیقات پزشکی در ایران جامعه محور و کاربردی نیست، برای مثال به شیوع بیماری سالک در شرق اصفهان اشاره کرد و ادامه داد که در این منطقه «بیماری سالک یکی از مسائل اصلی است چقدر در این زمینه پژوهش انجام داده و اولویت های مقابله با آن مشخص شده است؟»آغاز اولین لیگ فوتبال زنان در عربستان

اولین لیگ فوتبال زنان در عربستان با شرکت ۶۰۰ بازیکن در ۲۴ تیم آغاز شد.

به نوشته روزنامه عکاظ چاپ عربستان، اولین لیگ فوتبال زنان در عربستان عصر سه‌شنبه از سوی فدراسیون ورزش عربستان و با همکاری مرکز زنان فدراسیون فوتبال این کشور آغاز شد.

در این دوره ۶۰۰ فوتبالیست زن در ۲۴ تیم شرکت دارند.

آغاز لیگ فوتبال زنان در عربستان در ادامه اصلاحاتی صورت گرفت که چندی است در عربستان آغاز شده است٬ از جمله لغو قیمومیت مردان بر زنان.تصویب قطعنامه‌ محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

قطعنامه‌ محکومیت «نقض شدید و فاحش حقوق‌بشر» در ایران روز چهارشنبه ۲۸ آبان در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد.

شصت و هفتمین قطعنامه در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران با ۷۹ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و ۶۴ رأی ممتنع به‌ تصویب رسید.

این قطعنامه با پیشنهاد کانادا و حمایت شماری از کشورها از جمله آمریکا، بریتانیا، آلمان و فرانسه ارائه شده بود.

در این قطعنامه «نسبت به افزایش اجرای حکم اعدام به‌ ویژه اعدام زندانیان سیاسی»، «اعمال مجازات اعدام علیه افراد زیر سن قانونی»، «فشار فزاینده علیه اقلیت‌های مذهبی از جمله اعضای جامعه بهایی»‌، «نقض حقوق زندانیان سیاسی از جمله عدم دسترسی آنها به وکیل»و «اخذ اعترافات اجباری» در نظام جمهوری اسلامی ابراز نگرانی شده است.

در این قطعنامه از حکومت جمهوری اسلامی خواسته شده است تمامی کسانی را که براساس قوانین بین المللی بازداشت آنها خودسرانه محسوب می‌شود، آزاد کند.

این قطعنامه همچنین از جمهوری اسلامی خواسته به آزار و تبعیض مخالفان و اقلیت‌ها، بازداشت‌های خودسرانه، و شکنجه و سایر رفتارهای ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز، یا مجازات اعتراضات مسالمت‌آمیز و زندانیان سیاسی پایان دهد.دفاع مشاور فرمانده سپاه از ریاست جمهوری «بچه‌های سپاه»

اسماعیل کوثری، مشاور فرمانده کل سپاه، از امکان به ریاست‌جمهوری رسیدن یکی از اعضای این نیروی نظامی دفاع کرده و گفته است نباید با استفاده از واژه نظامی «مردم را ترساند.»

کوثری، که با خبرآنلاین مصاحبه کرده، با مقایسه مقام‌های نظامی و سیاسی و در دفاع از نظامی‌ها گفته: «الان آن سیاسیونی که ۴۰ سال مسؤلیت به عهده گرفتند چکار کردند؟»

او گفته پرداختن به احتمال ریاست‌جمهوری یک نظامی “جنگ روانی” است و منظور از نظامی “بچه‌های سپاه” است.

مشاور فرمانده کل سپاه در دفاع از ریاست‌جمهوری یک فرد نظامی گفته است: «مگر نظامی ها چکار کرده اند که مردم را می ترسانیم؟ از جان خودشان گذشتند و دشمن را از خاک خودشان بیرون کردند… همین الان هم در کارهای عمرانی و معیشتی جلودار هستند، آنها با کمترین امکانات به دورترین نقاط می‌روند و کار می‌کنند. ما باید سابقه اینها را ببینیم.»آمریکا دو عامل کشتار در نیزار ماهشهر را تحریم کرد

فرمانده انتظامی خوزستان و فرمانده انتظامی ماهشهر در لیست تحریم جدید آمریکا قرار دارند. آنها مهره‌های اصلی سرکوب خونین ده‌ها جوان معترض در نیزار ماهشهر معرفی شده‌اند. پمپئو نوشت ما جنایات این عوامل را فراموش نمی‌کنیم.

سرتیپ پاسدار حیدر عباس‌زاده، فرمانده انتظامی استان خوزستان و سرهنگ پاسدار رضا پاپی‌، فرمانده انتظامی ماهشهر به اتهام نقض خشن و فاحش حقوق بشر در جریان اعتراضات آبان ۹۸ مورد تحریم وزارت خارجه ایالات متحده قرار گرفته‌اند. این دو و اعضای درجه یک خانواده‌هایشان حق ورود به آمریکا را نخواهند داشت و اموال و حساب‌های احتمالی‌شان در این کشور نیز بلوکه خواهد شد.

خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »