آموزش پنج زبان خارجی جدید در مدارس

زیتون-احمد عابدینی، معاون شورای عالی آموزش و پرورش خبر از افزوده شدن آموزش پنج زبان خارجی در مدارس ایران داد.  به گفته او طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش حداقل تعداد دانش آموزان برای تشکیل هر یک از کلاس های زبان خارجی در هر مدرسه ۱۵ نفر است و کمتر از این تعداد، کلاس تشکیل نخواهد شد.

تصمیم جدید آموزش و پروش مبنی بر آموزش زبان های متنوع پس از توصیه رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر عدم تمرکز بر زبان انگلیسی صورت گرفته است

عابدینی با تاکید بر اینکه مدارس خاصی برای آموزش زبان‌های خارجی درنظر گرفته نشده است، توضیح داد:« آموزش و پرورش موظف شده است شرایط تدریس و آموزش برای متقاضیان فراگیر زبان های خارجی به غیر از زبان انگلیسی را در هر مدرسه فراهم کند.»

او به خبرگزاری صدا و سیما گفت:« اگر مدرسه ای یک متقاضی زبان روسی، یک متقاضی زبان فرانسوی و پنج متقاضی زبان ایتالیایی داشته باشد امکان تشکیل کلاس در آن مدرسه برای آموزش و پرورش وجود ندارد.»

معاون شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه افزود:« کارگروه هایی در آموزش و پرورش برای فرهنگ سازی آموزش زبان های خارجی در بین دانش آموزان و ایجاد تقاضای اجتماعی تشکیل شده است چراکه اگر در جامعه تقاضایی برای یادگیری این زبان ها وجود نداشته باشد دانش آموزان نیز تمایلی به فراگیری آن نخواهند داشت.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. چاپلوسی نسبت به رهبر ما را به کجا برده و خواهد برد . لازمه تدریس ۵ زبان در دبیرستان وجود کتاب و کلاس به ۵ زبان در رشته های تخصصی دانشگاههاست ، اداره کشور به دست چه کسانی افتاده است ؟!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »