سفارش نماینده رهبری در اصفهان

فضای جامعه را «ناامن» کنید

زیتون– یوسف طباطبایی‌نژاد٬ امام جمعه اصفهان خواستار «ناامن» کردن فضای جامعه برای عاملان «کشف حجاب» در پارک‌ها شده و به نیروی انتظامی توصیه کرده در این امر جدیت به خرج دهد.

امام جمعه و نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در اصفهان، در ملاقات با فرمانده انتظامی استان و جانشین اطلاعات و امنیت ستاد کل، خواستار جدیت و قاطعیت در برابر «قانون‌شکنی» شد و گفت: «باید در خصوص هنجارشکنی و قانون‌شکنی اختیارات بیشتری به نیروی انتظامی اعطا شود.»

خبرگزاری تسنیم به نقل از او نوشت: «باید فضای جامعه را برای این عده که تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به راحتی در خیابان‌ها و پارک‌ها هنجارشکنی کنند.»

طباطبایی‌نژاد خواستار جهت‌گیری قضات به نفع «آمران به معروف و ناهیان از منکر» در پرونده‌های مربوط به «ناهنجاری‌های اخلاقی» نیز شده است. او افزوده که نباید اجازه داد بیگانگان در قوانین جمهوری اسلامی دخالت کنند: «همانطور که آنها قانون خودشان را دارند ماهم قانون خودمان را داریم. بنابراین نباید ترس داشته باشیم از این که اگر با هنجارشکنان برخورد کردیم، علیه ما اقدام خصمانه‌ای انجام دهند.»

طباطبایی‌نژاد تنها نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان‌ها نبود که خواستار ناامن شدن جامعه شد.

ابوالقاسم یعقوبی٬ امام جمعه و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در خراسان شمالی٬ نیز گفت: «بدحجابی یک ویروس خطرناک است و باید ناجا زندگی بدحجابان را نا‌امن کند.»

این اولین بار نیست که ائمه جمعه خواستار ناامن سازی جامعه شده‌اند.

اسیدپاشی به فرمان امام جمعه

طباطبایی‌نژاد پیشتر نیز گفته بود که برای مقابله با «بدحجابی» باید «چوب‌ تر» را بالا برد.

او اواخر تیر ۹۸  گفته بود: «دشمن قصد عفاف‌زدایی دارد و می‌خواهد حیا را در خانواده‌ها از بین ببرد چرا که کلید انحطاط ایران اسلامی را عفاف‌زدایی و نابودی خانواده‌ها می‌دانند.»

آن زمان، او خواستار برخورد جدی سپاه، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی با «بی‌حجابی در خودروها» شد و افزود: «هر کس ماشین را حریم خصوصی می‌داند غلط کرده است.»

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در اصفهان اردیبهشت ۹۶ نیز زنان بی‌حجاب را عامل خشک شدن زاینده‌رود دانسته و گفته بود: «عکس‌هایی به من رسیده که زن‌ها در کنار زاینده رود خشک، مثل اروپا عکس گرفته‌اند. همین‌کارها را می‌کنید. رودخانه که خشک شد، بالادست آن هم خشک می‌شود.»

امام جمعه اصفهان، آذر ۱۳۹۰ هم فراخوانی برای اعمال زور علیه زنان داد: «در ذهن برخی مسئولان این وارد شده که باید در برخورد با مسئله بدحجابی فرهنگ مردم را بالا برد اما باید قبول کنند که برخی مواقع جدیت لازم است و اکنون زمان آن رسیده که چوب‌تر را برای مقابله با بدحجابی بالا برد.»

او در توضیح بالا بردن چوب تر و استفاده از قوه قهریه گفته بود: «امر به معروف و نهی از منکر هم زمان قدیم به صورت افرادی به نام محتسب بوده که شلاق به دست داشته‌اند.»

در نتیجه این گونه سخنان امام جمعه اصفهان شش سال پیش، دستکم هشت زن قربانی اسیدپاشی در این شهر شدند. عاملان این اسیدپاشی‌ها هنوز شناسایی و مجازات نشده‌اند اما افکار عمومی بارها در فضای مجازی تاکید کرد که هدف و انگیزه این ارعاب و وحشت‌‌آفرینی را «مقابله با بدحجابی» و واداشتن زنان و دختران به خانه‌نشینی است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. هیچ سند معتبری در دست نیست که نشان دهد که اصلا این اتفاقات انجام شده باشد و سران نظام از آن با خبر باشند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سفارش نماینده رهبری در اصفهان

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »