زیتون– در هفته‌های اخیر، انتشار یک سند، مجموعه‌ای از یادداشت‌ها، گفت‌وگو‌ها و البته یک بیانیه‌  در پیرامون «کارنامه‌ی سازمان عفو بین‌الملل، اعدام‌های ۶۷ و  نقش میرحسین موسوی» در «زیتون» واکنش‌های متعددی را به‌دنبال داشته است. یادداشت‌های متعددی نیز  در این‌باره به دست زیتون رسیده است.

زیتون، چنان‌چه پیشتر هم گفته بود، پرونده‌ای را به این موضوع اختصاص داده است و به‌منظور روشن شدن ابعاد این پرونده‌ی ملی از انتشار مطالب موافق و مخالف استقبال می‌کند.

ضمن استقبال از تضارب آرا، لازم است یادآوری شود:

۱. زیتون فقط یادداشت‌های اختصاصی را منتشر می‌کند، یعنی از انتشار یادداشت‌هایی که هم‌زمان به رسانه‌های دیگر ارسال می‌شوند و یا پیشتر منتشر شده‌اند معذور است.

۲.نقد شخصیتِ افراد حقیقی در زیتون، تنها با هویت‌های واقعی امکان‌پذیر است. هویت‌های مستعار، در نقد عملکرد سیاسی و هر آن‌چه بتوان بر آن شاهد و سندی محکمه‌پسند ارائه داد آزادند اما لازم است هویت واقعی آنان در تحریریه زیتون معلوم و محفوظ بماند.

۳.زیتون، به‌عنوان یک رسانه‌ به اصول حرفه‌ای پای‌بند است و هیچ یادداشت، خبر و یا گفت‌وگویی موضع رسمی این رسانه محسوب نمی‌شود. در پرونده‌ی اخیر نیز تلاش ما بر رعایت حداکثر بی‌طرفی است.

۴.انتشار یادداشت‌ها و گفت‌وگوها درباره‌ی اعدام‌های ۶۷ در زیتون ادامه دارد و در روزهای آینده نظرات مخالف و موافق دیگری نیز منتشر خواهد شد.

تحریریه‌ی زیتون

بازگشت به صفحه اول