پومپئو: تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از ۲۰ سپتامبر بازمی‌گردند

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ششم شهریور بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده در تاریخ ۲۰ سپتامبر تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را برمی‌گرداند.

مایک پومپئو در توییتی نوشته است: هفته گذشته، به دنبال ناکامی سازمان ملل در انجام وظایف خود برای حفظ صلح و امنیت، ایالات متحده فرایند۳۰ روزه‌ بازگرداندن کامل تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را کلید زد.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است، این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر به وقت گرینویچ به طور خودکار باز می‌گردند.کرونا در ایران: وضعیت رامسر حتی از قرمز نیز فراتر رفته است

رییس شبکه بهداشت رامسر در مصاحبه با ایسنا وضعیت این استان را قرمز خوانده و اضافه کرده که وضعیت در رامسر “حتی از قرمز نیز فراتر رفته است.”

نماینده نوشهر در مجلس نیز از مردم خواسته است تا از سفرهای غیرضروری به استان مازنداران خودداری کنند.
این استان بیش از ۵۰ روز متوالی است که در وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید۱۹ قرار دارد.

در ایران روزهای شنبه و یکشنبه (هشتم و نهم شهریور) به دلیل درگذشت امام سوم شیعیان (عاشورا و تاسوعا) تعطیل رسمی است. رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین در محورهای منتهی به استان‌های شمالی کشور خبر داده است.شلیک گلوله به معترضان تخریب یک روستا در خوزستان

روز گذشته ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت که نشان می‌داد نیروهای امنیتی به معترضان در یکی از روستاهای استان خوزستان گلوله ساچمه‌ای شلیک می‌کنند.

این ویدیو که «سازمان حقوق بشراهواز» روز چهارشنبه منتشر کرده است، برخی از ساکنان روستای ابوالفضل از توابع اهواز را نشان می‌دهد که جای گلوله ساچمه‌ای بر بدنشان مانده است.

«سازمان حقوق بشر اهواز» می‌گوید، این افراد در برابر بنیاد مستضعفان که مدعی مالکیت زمین‌های آنها شده است، دست به مقاومت و اعتراض زدند که نیروهای امنیتی آنها را زخمی و بازداشت کردند.

تلاش بنیاد مستضعفان برای تخلیه زمین‌های این روستا در نسخه روز چهارشنبه ۵ شهریور روزنامه شرق، چاپ تهران، نیز بازتاب یافته است.همسر نسرین ستوده از وخامت حال او در زندان خبر داد

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشری زندانی، از وخامت حال او بعد از ۱۷ روز اعتصاب غذا خبر داد.

آقای خندان نوشت: «حدود شش کیلو از وزن ۵۳ کیلویی‌اش کم شده است. نوسان فشار و به ویژه میزان قند خون بسیار بالاست. حالت تهوع اجازه نمی‌دهد به اندازه‌ی کافی آب و قند استفاده کند.»

به گفته او، حال عمومی ستوده “در نوسان” است و او در “سومین و دهمین روز اعتصاب غذا بدترین وضعیت را داشته است.”


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول