۰۳ شهریور ۱۳۹۹

🍃 زنده| بیانیه خانواده فرزین مخبر به مناسبت دومین سالروز مرگ او

 بیانیه خانواده فرزین مخبر به مناسبت دومین سالروز مرگ او

خانواده فرزین مخبر از اعضای اصلی حزب ملت ایران به مناسبت دومین سالروز درگذشت او بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: «هم میهنان، جانمایه بیش از هفتاد سال زندگی سراسر مبارزه و تکاپوی او و هم رزمانش در حزب ملت ایران، برای آزادی و استقلال و ناوابستگی ایران و برخورداری زندگی شرافتمندانه ملت ایران به دور از هرگونه نابرابری به سر آمد تا ایران سربلند، آزاد و آباد باشد.»

خانواده این فعال سیاسی افزوده‌اند: «باشد فراموششان نکنیم و با امید و همت یاران شاهد به بار نشستن آرمانهای مردم سالارانه او و دیگر مبارزان راستین این مرز و بوم به دور از هر گونه خشونت باشیم.»

فرزین مخبر، عضو حزب ملت ایران، از دوستان داریوش فروهر و عضو کمیته دانشجویی جبهه ملی شهریور سال ۹۷ درگذشت.

متن کامل این بیانیه را اینجا بخوانید.طرح مجلس برای مسدود کردن کلیه شبکه‌های اجتماعی خارجی

نسخه جدید طرح « ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی » منتشر شد طرحی که در صورت تصویب احتمالا باعث مسدود شدن همه پیام‌رسان‌های خارجی می‌شود.

طرح را گروهی از نمایندگان مجلس پیشنهاد داده‌اند و برای تبدیل شدن به قانون باید در صحن علنی به تصویب برسد.

طرح مجلس تازه‌ترین تلاش برای ایجاد حاکمیت دولتی بر اینترنت و در واقع پیام‌رسان‌های ‌اینترنتی است اما درون خود باعث تغییراتگسترده دیگری هم در این فضا هست از جمله احراز هویت تمامی کاربران یا ایجاد صندوق دولتی حمایت از پیام‌رسان‌ها که ظاهرا قرار است با پول حاصل از فروش پهنای باند تغذیه شود./خبرگزاری انتخابمحمدرضا شجریان از بیمارستان مرخص شد

بابک حیدری‌ا‌قدم٬ مدیرعامل بیمارستان جم٬ از ترخیص محمدرضا شجریان، استاد نام‌آشنای موسیقی ایران از بیمارستان و ادامه روند درمان او در منزل خبر داد.

بابک حیدری‌ا‌قدم به ایرنا گفت: «استاد شجریان امروز از بیمارستان جم تهران مرخص شد. وضعیت استاد شجریان تقریبا مثل چند ماه قبل است و خوشبختانه نیاز به بستری ندارد.»

محمدرضا شجریان از ۲۵ مردادماه سال جاری به دلیل افت سطح هوشیاری و شوک سپتیک در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم تهران بستری شده بود.احتمال محاکمه دوباره زاغری پس از پایان محکومیتش

ریچارد رتکلیف٬ همسر نازنین زاغری٬ ابراز نگرانی کرده است که وقتی حکم همسرش اسفند امسال به پایان برسد، برای بار دوم دادگاهی شود.

رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نوشت که ریچارد رتکلیف بار دیگر از حکومت جمهوری اسلامی انتقاد کرد که از زندانیان به عنوان «گروگان» در مقابل دیگر کشورها استفاده می‌کند.

نازنین زاغری به اتهام جاسوسی به پنج‌سال حبس محکوم شده است.

ریچارد رتکلیف به تلویزیونی «آی‌تی‌وی» بریتانیا گفت: «فکر می‌کنم آنها پشت درهای بسته می‌گویند که پرونده دومی در کار است، آنها از این حرف می‌زنند که آن را به جریان بیندازند».

او افزود که نگرانم این اتفاق بیفتد.کانادا: جمهوری اسلامی به پرسش‌های زیادی در رابطه با هواپیمای اکراینی پاسخ نداده است

مقام‌های کانادا می‌گویند که درباره سقوط هواپیمای اوکراینی گزارشی حاوی اطلاعاتی محدود از ایران دریافت کرده‌اند. آنها می‌گویند، انتظار دارند که جمهوری اسلامی به تمام پرسش‌های کلیدی جواب دهد.

دولت کانادا تأیید کرده است که از سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی گزارشی درباره سقوط پرواز ۷۵۲ دریافت کرده، اما “این گزارش اولیه تنها اطلاعاتی محدود و گزیده” در بر دارد و تنها به شلیک اولین موشک به هواپیمای اوکراینی می‌پردازد.

وزرات امنیت ترابری و وزارت امور خارجه کانادا در واکنش به اولین گزارش ایران در این باره، در اظهاریه مشترکی گفته‌اند که ایران تنها “اطلاعاتی را تأیید کرده که ما خود می‌دانستیم”.

اخبار بیشتر در این رابطه را اینجا بخوانید.‎سخنگوی سازمان انرژی اتمی: انفجار نطنز خرابکاری بود

بهروز کمالوندی٬ سخنگوی سازمان انرژی اتمی٬ برای اولین بار تایید کرده است حادثه انفجار نطنز، خرابکاری بوده است.

کمالوندی در آستانه سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، در مصاحبه‌ای با شبکه العالم گفت: «در نطنز انفجار خرابکارانه رخ داده است، اما جزئیات آن را مسئولین امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد.»

رادیو فردا به نقل از شبکه العالم نوشت که او افزود: «بررسی‌های امنیتی خرابکارانه بودن این اقدام را تایید می‌کند و آنچه مسلم است اینکه در نطنز انفجار رخ داده اما این مسئله را که این انفجار چگونه صورت گرفته و با چه موادی انجام شده و جزئیات آن چیست، مسئولین امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد.»رییس جمهوری سیزدهم ایران روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ انتخاب خواهد شد

معاون سیاسی وزارت کشور ایران از موافقت شورای نگهبان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در روز ۲۸ خرداد سال آینده خبر داد.

جمال عرف، معا‌ون سیاسی وزیر کشور همچنین گفت که مرحله دوم انتخابات مجلس که قرار بود ۲۹ فرودین ماه در یازده حوزه انتخابیه در ۹ استان برگزار شود، اما به دلیل کرونا به تعویق افتاده، در روز ۲۱ شهریور انجام خواهد شد.

به گفته این مقام وزارت کشور به دلیل شیوع کرونا تبلیغات درسطح شهر نخواهد بود و فقط از صدا و سیما و به شکل انلاین اجازه تبلیغات وجود دارد.

عرف افزود که شورای نگهبان با اصل برگزاری انتخابات الکترونیک مشکلی ندارد و از سال ۱۳۹۵ که “این مساله موضوع بند ۱۲ سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی رهبری” بوده باید اجرا می‌شد اما شورای نگهبان نسبت به صندوق رای “حرف و ابهام” دارد و آن را نمی پذیرد و افزود: “وقتی ناظر نمی پذیرد ما به عنوان مجری نمی‌توانیم اجرایی کنیم.”

او ابراز امیدواری کرده که ظرف یکی، دو ماه آینده درباره انتخابات الکترونیکی تعیین تکلیف شود.امسال مراسم عزاداری عمومی در حسینیه امام خمینی برگزار نخواهد شد

دفتر آیت‌الله خامنه‌ای در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مراسم عزاداری امسال در حسینیه امام خمینی به صورت عمومی برگزار نمی‌شود.

در حالی مراسم سنتی سالیانه عزاداری محرم در خسینیه امام خمینی و در حضور آیت‌الله خامنه‌ای برگزار نخواد شد٬ که رهبر جمهوری اسلامی بارها و بارها بر لزوم اجرای مراسم مذهبی در دوران شیوع کرونا تاکید کرده بود.تایید خطرناک بودن «مخازن گاز کلر» در منطقه مرکزی تهران

غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل٬ تایید کرد در تاسیسات تصفیه آب «یکی از مناطق مرکزی» شهر تهران «مخازن گاز کلر» وجود دارد که خطرناک است و «شاید نیازمند انتقال این تاسیسات باشیم.»

به گفته او اما مهمترین مشکل در جابجایی تاسیسات پرخطر در شهرهای ایران، «هزینه بالای انتقال و جابجایی این تاسیسات» است.

جلالی در ادامه به خبرگزاری فارس گفت‌ که بدون اشاره دقیق به منطقه مورد نظر گفت که از این مخازن در «مکانیزم گندزدایی» استفاده می‌شود و می‌توان از روش‌های دیگری مثل «گندزدایی بر پایه کلر اما بدون استفاده مستقیم از مخازن گاز کلر» استفاده کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به حادثه انفجار بیروت که منجر به کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و ویرانی بخش وسیعی از بندر بیروت شد، گفت این انفجار مثل یک درس عبرت بود و همه کشورها نیازمند «بازنگری در موضوع وجود تاسیسات پرخطر در شهرها هستند.»


خبرهای روزگذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول

نظر وارده در این یادداشت لزوماً دیدگاه زیتون نیست

دسته بندی‌های مطلب: پخش زنده

یک پاسخ به “🍃 زنده| بیانیه خانواده فرزین مخبر به مناسبت دومین سالروز مرگ او”