علم الهدی: انگلیسی زبان علم نیست بلکه زبان جهل و کلک است

زیتون- آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد در ادامه سلسله جلسات تفسیر هفتگی خود از اظهارات اخیر رییس جمهوری درباره زبان انگلیسی انتقاد کرد. به گفته او زبان انگلیسی نه تنها زبان علم نیست بلکه زبان کلک است
او همچنین «ایستادگی سیاسی برابر ولایت» را از جدی ترین خسارت های فرهنگی عصر غیبت دانست. علم الهدی افزود که« رهبر معظم انقلاب، ولی امر مسلمین و حجت امام زمان(عج) هستند.» نماینده ولی فقیه در مشهد معتقد است که رهبری بر اساس اعتقاد و مبنای نظام جمهوری اسلامی می گوید «ادبیات فارسی که سالم مانده به خاطر این است که با ادبیات اجنبی آمیخته نشده است.» عده ای بلافاصله (پس از سخنان ایشان) می گویند «انگلیسی زبان علم است و چرا نباید مردم با زبان علم حرف بزنند؟»

امام جمعه مشهد در واکنش به این سخن رییس جمهوری افزود:« «زبان انگلیسی نه تنها زبان علم نیست، بلکه زبان جهل است»

علم الهدی بدون نام بردن از رییس جمهوری، به سخنان او به مناسبت روز معلم اشاره می کند، حسن روحانی دو روز بعد از اعتراض رهبری در مورد تمرکز در آموزش زبان انگلیسی از آموزش این زبان حمایت کرده بود. او همچنین در ادامه گفت:«چون معصوم(ع) حضور ندارد، رسما مقابل حرف رهبری می ایستند. بدبختی ما این است که در همین نظام و همین مملکت یک فرد که ادعا دارد لیدر سیاسی است حرف خود را برابر حرف ایشان قرار می دهد.»

او در ادامه سخنانش که توسط عصر ایران منتشر شده، معرفی زبان انگلیسی به عنوان زبان علم را از «شیطنت های ناپاکانه انگلیس دانست» و تاکید کرد:« اتفاقا انگلیسی زبان جهل است. برای نمونه عرض می کنم؛ ترجمه انگلیسی کتاب های فلاسفه غرب که عمدتا آلمانی هستند، به مراتب بی اعتبار تر از ترجمه فارسی آن ها است و فیلسوف غربی هم حاضر نیست این ترجمه انگلیسی را به عنوان مرجع بشناسد.»

علم الهدی همچنین مدعی شد:« در حقوق، تمام منابع انگلیسی از اعتبار ساقط است. منابع علمی در «حقوق غرب» باید به زبان فرانسوی باشد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. « رهبر معظم انقلاب، ولی امر مسلمین و حجت امام زمان(عج) هستند.» بنابراین
    «زبان انگلیسی نه تنها زبان علم نیست، بلکه زبان جهل است»
    در زمان قدیم ورود باروت را به شهری ممنوع کرده بودند ، جد اعلای علم الهدا با کیسه باروتی که در خورجین الاغ خود داشت میخواست وارد شهر شود ، گزمه نگهبان دروازه کیسه باروت را در خورجین یافت و گفت ورود باروت به شهر غدغن است . جد علم الهدا گفت که این سیاه دانه است و باروت نیست . گزمه گفت که پیرمرد این بوی باروت است . پیرمرد گفت شاید یک نفر که باروت همراه داشته از دروازه عبور کرده و بوی باروت در دماغ شما مانده است و چنان قیافه ای بخ خود گرفته بود که گزمه شک کرد و او را نزد داروغه برد . انجا هم ماجرا تکرار شد و داروغه پیرمرد را نزد حاکم برد . حاکم باشنیدن ادعا و استدلال پیرمرد دستور داد که بشقابی اوردند و مقداری از محتویات کیسه را در آن ریختند و زیر ریش پیرمرد آتش زدند . پیرمرد با ریش و سبیل جزغاله شده رو به حاکم کرد و گفت ، قربان عرض نکردم سیاه دانه است !
    « رهبر معظم انقلاب، ولی امر مسلمین و حجت امام زمان(عج) هستند.»

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »