حمله موشکی به پایگاه نظامی حشد الشعبی در بغداد
به رقم همه مخالفت‌ها «بذرپاش به عنوان رییس دیوان محاسبات» معارفه می‌شود

مراسم معارفه مهرداد بذرپاش٬ به عنوان رییس جدید دیوان محاسبات٬ روز دوشنبه ششم مرداد برگزار می‌شود.

بذرپاش روز اول مرداد امسال توانست که ۱۵۸رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر در نشست علنی مجلس را به‌دست آورد و رئیس دیوان محاسبات شود.

پیش از آن احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام، در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رییس مجلس، نوشت که بذرپاش «سابقه کافی و تحصیلات مرتبط» برای پذیرش این سمت را ندارد و پذیرش او برای چنین سمتی «از اساس غیرقانونی است.»

پس از آن نیز توئیت، یکی از کاربران که از حامیان بذرپاش است، نامه این پژوهشکده را در توئیتر منتشر کرد که جنجال برانگیز شد.

این نامه با سربرگ و آدرس جدید این پژوهشکده که مربوط به سال ۹۲ به بعد بود، تنظیم شده بود ولی تاریخ تایپ نامه سال ۸۳ ذکر شده بود.اوقاف اخذ سند برای بخشی از کوه دماوند را تکذیب کرد

سازمان اوقاف در اطلاعیه ای خبر اخذ سند وقفی برای بخشی از کوه دماوند را تکذیب کرد.

به گفته این سازمان اما «موقوفه مربوط به یک قریه و مراتع آن در اطراف کوه دماوند است و به هیچ وجه شامل خود کوه دماوند نمی شود.»

این سازمان در این اطلاعیه همچنین گفته است که کوه دماوند جز اراضی انفال است و منطقا طبق قاعده فقهی لا وقف الا فی ملک قابلیت ملکیت و به تبع آن وقف شدن را ندارد.حکم اعدام پنج نفر از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶ تایید شد


مولوی عبدالحمید خواستار مرخصی استعلاجی نرگس محمدی شد

مولوی عبدالحمید٬ امام جمعه اهل سنت زاهدان٬ در نامه‌ای خطاب به رییس قوهٔ قضائیه با اشاره به ابتلای نرگس محمدی، فعال مدنی به کرونا در زندان زنجان، خواستار “مرخصی استعلاجی” او شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید در این نامه با اشاره به توصیه‌های پیامبر اسلام در مورد زنان خاطرنشان کرد: «رأفت و رحمت اسلامی اقتضا می‌کند به ایشان مرخصی استعلاجی داده شود.»

عبدالحمید در این نامه همچنین با اشاره به “تخفیف” قرآن در مورد بیماران، درخواست کرد “به همه مریضان کرونایی که با شدیدترین وبای عصر دست‌وپنجه نرم می‌کنند و در زندان به‌سر می‌برند، مرخصی داده شود.”

بیشتر بخوانید: روایت نرگس محمدی از ابتلا به بیماری کرونایک موبد زرتشتی در کرمان به قتل رسید

موبد زرتشتی آرش کسروی و دو همراه او به دست افراد ناشناس به قتل رسیدند. جنازه آنها در شهر ماهان در استان کرمان پیدا شد. آرش کسروی ساکن کالیفرنیا بود و پس از مرگ پدرش از آمریکا به ایران بازگشته بود.

کسروی و دوستانش ۳۱ تیر ماه ناپدید شده بودند. بستگان او که پس از جستجوی خانه او نشانی از آنها پیدا نکردند، به پلیس آگاهی کرمان مراجعه کرده بودند.

تارنمای “هفته‌‌نامه امرداد” که اخبار و رویدادهای مربوط به زرتشتیان را پوشش می‌دهد، نوشته است که به گفته شاهدان، پلیس آگاهی قتل آرش کسروی و همراهان او را تایید کرده، اما هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه آنها هنوز مشخص نیست.یک یازدهم کوه دماوند «سند وقفی» خورد

روزنامه هشمهری خبر از آن داد که یک قسمت از ۱۱ قسمت قله دماوند به تملک سازمان اوقاف درآمده است.

بر اساس این گزارش این اتفاق با موافقت دیوان عالی کشور صورت گرفته است.

به نوشته همشهری، در جریان ثبت سند برای قله دماوند و ۱۸ هزار هکتار از اراضی کوهپایه‌ای آن، برای یک بخش از این اراضی «سند وقفی» به نام اداره اوقاف صادر شده است.

در این گزارش به نقل از محمد رجبعلی پیشه که از مدیران اداره منابع طبیعی استان مازندران است، نوشته که «اداره اوقاف با اخذ رأی از دیوان عالی کشور و بدون توجه به نظرات سازمان جنگل‌ها و مراتع یک پلاک به‌عنوان موقوفه ثبت کرده است.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول