طرح مجلس برای لغو کنکور


تعطیلی یک هفته‌ای آرایشگاه‌ها و مراکز تفریحی در تهران٬ محدودیت‌های کرج تمدید شد

با گسترش شیوع کرونا در شهر تهران پلیس امنیت عمومی این شهر اعلام کرد که تمامی «آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زنانه، تالارهای پذیرایی، چایخانه‌ها و سفره خانه‌ها و قهوه ‌خانه، سینماها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی» تا پایان هفته تعطیل خواهند بود.

پیشتر زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان تهران در نامه‌ای به وزیر بهداشت ایران خواستار دورکاری ۵۰ درصد کارمندان در این استان شده بود.

همچنین معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج اعلام کرد که با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز شیوع بیماری ویروسی کرونا محدودیت ها در کرج تمدید شد.

غفور قاسم پور گفت که این محدودیت های کرونایی که طی سه هفته گذشته به اجرا درآمده بود از امروز شنبه چهارم تا ۱۰ مرداد ماه تمدید شد.

او افزود که براساس محدودیت های کرونایی فعالیت تمام مراکز پرخطر در شهرستان کرج شامل؛دانشگاه ها، مدارس، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها، آموزشگاه ها، کتابخانه ها، مهدکودک ها، استخرهای سرپوشیده، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، موزه ها، باغ موزه ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، مساجد، مصلی ها، باشگاه های ورزشی پربرخورد مانند کشتی، کاراته، جودو ، مدارس شبانه روزی، قهوه خانه ها، چایخانه ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش ها و شهربازی ها، مراکز تفریحی و آبی ، باشگاه های ورزشی سالنی، به مدت یک هفته تعطیل می باشد.حجم صادرات غیرنفتی ایران به عراق چهل درصد کاهش یافت

حمید حسینی٬دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک عراق و ایران٬ از کاهش ۴۰ درصدی حجم صادرات غیرنفتی ایران به عراق در سه ماه اول سالجاری خبر داد.

حسینی گفته است در سه ماهه اول امسال ۵ میلیون تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱.۴۵ میلیارد دلار به عراق صادر شده است.

بر اساس این گزارش، صادرات کالای غیرنفتی ایران به عراق از نظر حجم «۴۰ درصد» و از نظر ارزش کالاها به میزان «۳۸.۳ درصد» نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته‌اند./وب‌سایت اتاق بازرگانیحسن روحانی: عزاداری محرم «باید» برگزار شود

حسن روحانی، رییس‌جمهوری٬ گفت که عزاداری محرم حتی در مناطقی که از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز هستند، باید برگزار شود.

او با اشاره به بحث‌های مطرح درباره نحوه عزاداری در محرم ضمن تاکید بر اینکه «دوگانه سلامت یا عزاداری نداریم» افزود که «فرهنگ عاشورایی» به عنوان عامل ایستادگی در مقابل «دشمن» یاد کرد و گفت تجربه برگزاری مراسم‌هی مذهبی ماه رمضان نشان داد که این مراسم‌ها «باعث شیوع کرونا» نبوده‌اند.

روحانی در عین حال خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عزاداری در فضای باز شد و گفت باید زمان عزاداری‌ها محدود شود، چون «می‌تواند ما را با مشکل در زمینه شیوع کرونا مواجه کند.»/ایسنا


بهاره هدایت به چهارسال و هشت ماه زندان محکوم شد


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

 

بازگشت به صفحه اول