برادر نرگس محمدی تایید کرد: خواهرم به ویروس کرونا مبتلا شده است

مهدی محمدی برادر نرگس محمدی، درنامه‌ای خطاب به مردم خبر ابتلای خواهرش به بیماری کرونا را تایید کرد و نوشت: «مردم شریف و آزادی‌خواه ایران؛ اینجانب مهدی محمدی، برادر نرگس محمدی، وظیفه خود می‌دانم در خصوص صحبت‌های اشتباه آقای اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه درباره عدم ابتلای خواهرم به بیماری کرونا به استحضار برسانم که بر اساس نظرات پزشکان و مشاهدات علائم در نرگس، وی قطعا به کرونا مبتلا شده است.»

او در ادامه این نامه که توسط کانال تلگرامی امتداد منتشر شده٬ آمده است: «موید این مسئله ابتلای ۵ نفر از عزیزان پرسنل پزشکی زندان زنان -از مسئول اندرزگاه بند نسوان تا مسئول بهداشت زندان- است. در حال حاضر حتی مسئول بهداشت زندان در بیمارستان بستری و تحت درمان است. در ابتدا خبر ابتلا به نرگس داده شد، اما او را با آن وضعیت نادرست و غیرانسانی و بدون دارو رها کرده‌‌اند.»

برادر نرگس محمدی افزود: «کتمان اخبار درباره شرایط نرگس سابقه‌دار است، چنان‌که پیش از این نیز در رابطه با انتقال او به زنجان نیز «مسئله ضرب و شتم» که محرز بود و پزشکی قانونی زنجان بیش از ۲۰ مورد محل کبودی و ضرب و جرح را در بدن نرگس محمدی ثبت کرده و عکس‌های آن نیز موجود است، مرتبا تکذیب شده است.»

او همچنین این سوال را مطرح کرد که «با وجود این شرایط سوال بنده از شما آقای رئیسی! این است که چرا تا این لحظه پاسخی به درخواست بازبینی فیلم دوربین‌های زندان برای مشخص شدن ضرب و شتم نرگس، داده نشده است؟

و بدتر از آن، در حال حاضر نیز که نرگس به کرونا مبتلا شده؛ چرا جواب آزمایشات را به او یا به خانواده‌اش اعلام نمی‌کنند؟ چرا شش نفری که جوابشان منفی بوده را از بند خارج کرده و این ۱۲ زندانی را حبس در حبس و قرنطینه کرده‌اند؟»رییس سازمان مدیریت بحران کشور: برای زلزله بالای ۷ ریشتری مشکل قبر هم داریم

اسماعیل نجار٬ رییس سازمان مدیریت بحران کشور٬ در مورد وقوع زلزله در پایتخت گفت: دعا کنید در تهران زلزله نیاید! بر اساس گزارشی که دوستان اعلام کردند، آمادگی تهران برای مقابله با زلزله با وجود همه اقدامات ۱۸.۸ درصد است.

او افزود که «برای زلزله بالای ۷ ریشتری مشکل قبر هم داریم.»

به گفته نجار بنابر اعلام سازمان مسئولان بهشت زهرا(س) تعداد قبور حدود ۲۵ هزار قبر پیش‌بینی شده است اما کافی نیست./خبرگزاری تسنیمکرونا در ایران ابتلای ۹ هزار پرستار و مرگ ۱۴۰ پزشک

ظفرقندی٬ رییس سازمان نظام پزشکی کشور٬ گفت که  بیش از ۱۰هزار نیروی درمانی در این چند ماه به کرونا مبتلا و ۱۴۰پزشک نیز بر اثر این بیماری مردند.

در همین رابطه محمد میرزابیگی٬ رییس کل سازمان نظام پرستاری٬ نیز از آن خبر داد که ۹ هزار نفر از پرستاران در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند.انجمن دفاع از آزادی مطبوعات: محدودسازی رسانه‌ها به روند پیشگیری از کرونا صدمه زد

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با اشاره به «قربانی شدن اطلاع‌رسانی و آزادی رسانه‌ها»  در شرایط کرونا، سیاست‌گذاران کشور را به «رعایت آزادی مطبوعات» فراخواند.

این انجمن با صدور بیانیه‌ای با اشاره به «آسیب‌پذیری شهروندان و نهادهای مدنی» در اثر بیماری همه‌گیر کرونا  خاصل محدودسازی مطبوعات داخلی را «تداوم روزافزون بی اعتمادی افکار عمومی به رسانه ای داخلی و در نتیجه تقویت افسارگسیختۀ رسانۀ شایعه و رسانه های ناشناس و مسئولیت ناپذیری» دانسته که «مثل قارچ در فضای مجازی میرویند و فرایند اطلاع‌رسانی و ارتباط میان جامعه و اصحاب واقعی رسانه را دچار اختلال جدی میکنند».

متن کامل این بیانیه را اینجا بخوانید.طرح استیضاح روحانی منتفی شد

جواد نیک‌بین نماینده اصولگرای مجلس و یکی از طراحان طرح استیضاح رییس جمهوری، خبر از خروج طر استیضاح روحانی از دستور کار مجلس داد.

او گفت: «با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، در جلسات با نمایندگان تصمیم گرفتیم با توجه به ماه‌های پایانی این دولت استیضاح رئیس جمهور را از دستور کارمان خارج کنیم.»

هبر جمهوری اسلامی٬ امروز در دیداری مجازی با نمایندگان مجلس یازدهم گفت: «بنده معتقدم دولت‌ها باید تا آخرین لحظه کار کنند و این امانت را به دولت بعدی تحویل دهند.»

بیشتر بخوانید: مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با استیضاح رییس جمهوری

نیک‌بین  در گفت‌وگو با خبرگزاری ایمنا با تاکید بر اینکه به جای استیضاح رییس جمهوری طرح‌های اقتصادی را دنبال می‌کنیم، ادامه دادد: «حال که در سال انتهایی دولت هستیم، تلاش خواهیم کرد ابتدا قوانین لازم را برای بهبود وضعیت اقتصادی به تصویب برسانیم و از سوی دیگر از ابزارهایمان مانند سوال و تذکر هم برای پیگیری مطالبات مردم از مقامات و مسئولان دولتی بهره ببریم.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول