جمهوری اسلامی از «منابع مالی در عراق» برای خرید تجارت استفاده می‌کند

عبدالناصر همتی٬ رییس کل بانک مرکزی٬ اعلام کرد که در پی توافق با بانک مرکزی عراق، از منابع مالی در این کشور برای خرید «کالا‌های غیرتحریمی و اساسی» استفاده می‌شود.

عبدالناصر همتی که برای دیدار با همتای خود به بغداد سفر کرده از «منابع مالی قابل توجه ایران در عراق» یاد کرده و گفته که بیشتر این منابع مالی مربوط به صادرات گاز و برق است.

علی العلاق، رئیس بانک مرکزی عراق هم گفت که «با توافق جدید، از این پس از این منابع مالی برای صادرات کالا‌های ضروری به ایران استفاده‌ می‌شود.»

این توافق بر مبنای استفاده از ساز و کار ویژه مالی است.نیروی‌ انتظامی: پدر فرزندکش از کرده خود پشیمان است

معاون فرماندهی انتظامی استان کرمان قتل ریحانه عامری، دختر ۲۲ ساله کرمانی، به دست پدرش با «تبر» را رد کرد و علت مرگ وی را اصابت «میله آهنی» به سر اعلام کرد. پلیس همچنین برخلاف گزارش‌های دیگر می‌گوید که پدر او از عمل خود «پشیمان است».

صبح روز سه‌شنبه، ۲۷ خردادماه، خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر قتل یک دختر جوان در کرمان با ضربات تبر به دست پدرش منتشر شد.

ریحانه٬ دختر کرمانی٬ به دلیل دیربازگشتن به خانه و انتشار چند عکس در اینستاگرام به دست پدرش کشته شده بود.فاضل میبدی: دوچرخه‌سورای زنان در خیابان با ماشین سواری آنها هیچ فرقی نمی‌کند

محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم٬ گفت: «ترویج خرافات کار افراد جاهل است اما اینکه عده‌ای که عالم به دین هستند مواردی نظیر دوچرخه سواری زنان را حرام اعلام می‌کنند، لذا این قضیه کار جاهلان نیست.»

این پژوهشگر دین ادامه داد: «به شخصه معتقد هستم که نباید چنین فتواهایی در جامعه ما صادر شود چرا که دوچرخه‌سورای زنان در خیابان با ماشین سواری آنها هیچ فرقی نمی‌کند، در واقع تفاوتی نمی‌کند مرکبی که انسان سوار می‌شود ماشین، موتور و یا دوچرخه باشد. خانمی که سوار دوچرخه می‌شود یا به خاطر صرفه‌جویی است و نمی‌خواهد هوا را آلوده کند یا اینکه می‌خواهد ورزش کند، لذا از هر جهت این خانم عمل خلاف شرعی را مرتکب نشده است و اینکه به حجاب این خانم گیر بدهیم، شرعی و عقلی نیست و به نفع کشور و اسلام نیست.»/عصر ایرانبازداشت گروهی در ایلام به اتهام «تخریب اصول شیعه و مکتب مهدویت»

سپاه پاسداران استان ایلام روز چهارشنبه از دستگیری اعضای گروهی خبر داد که به ادعای سپاه پاسداران در فضای حقیقی و مجازی اقدام به برپایی تجمعات غیر قانونی و تبلیغات گسترده عقیدتی در یکی از شهرستان‌های استان کرده بودند.

روابط عمومی سپاه امیرالمومنین استان ایلام این افراد را متهم کرده است که “با هماهنگی هسته‌های اصلی فرقه و ارتباط گیری گسترده با اقدماتی همچون شعارنویسی ، پخش تراکت و توهین به مقدسات در پی ضربه زدن به اصول مذهب شیعه، مکتب مهدویت و اعتقاد به ظهور منجی در بین مردم بوده‌اند.»

سپاه پاسداران ایلام می‌گوید دستگیری این افراد با حکم قضایی صورت گرفته است.۱۰ استان ایران در وضعیت قرمز کرونا

وزارت بهداشت ایران ده استان را دارای وضعیت قرمز برای سفر اعلام کرده است.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.هیئت زورخانه: ورزش زورخانه‌ای زنان ممنوع است

عباس صباغی٬ رئیس هیات زورخانه و پهلوانی استان تهران٬ اعلام کرد که با توجه به فرهنگ، سنت و دستورالعمل‌های سازمان‌های مربوطه، زنان نمی‌توانند در گود زورخانه ای فعالیت ورزشی داشته باشند.

هفته جاری ۲ تن از زنان ورزشکار در ساعت تعطیلی زورخانه ولیعصر شهرستان قدس، اقدام به کباده کشی کردند که این موضوع باعث شد ضمن عواقب نا مطلوب در برخی فضاهای مجازی به برکناری مدیران این مجموعه منجر شد.

عباس صباغی به ایرنا گفت که با توجه به ماهیت این ورزش و تابعیت از فدراسیون مربوطه، هیچ فعالیتی در چارت آن برای فعالیت زنان اندیشیده نشده است.

او با بیان اینکه از ابتدای خلقت این ورزش، پهلوانی در حوزه مردان فعالیت داشته است اضافه کرد: «با توجه به تاریخ ۴ هزار ساله ورزش و رعایت آداب و سنت ها، بدعت بردار نبوده که زنان وارد گود زورخانه ای شوند و ورزش کنند.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول