جزئیات بیش‌تر در مورد موسوی مجد متهم به «جاسوسی موساد و سیا»

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد، محمود موسوی مجد، زندانی محکوم به اعدام که به «جاسوسی برای سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا» متهم شده قبلا به همراه خانواده‌اش مقیم سوریه بوده است.

غلامحسین اسماعیلی گفت که دستگیری موسوی مجد به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران ربطی ندارد. اما او به دلیل «ارتباط با نیروهای مستشاری ایران… اطلاعاتی در حوزه دفاعی و نظامی، به‌ویژه درباره وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه» و ترددهای قاسم سلیمانی را “در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به سرویس سیا و موساد داده است.”

محمود موسوی مجد در مهر ۹۷ بازداشت و در شهریور ۹۸ به اعدام محکوم شد. اسماعیلی می‌گوید، حکم اعدام برای او قطعیت یافته است.

اخبار و اطلاعات بیشتر در این رابطه را اینجا بخوانید.


اخبار جدید از بازداشت غلامرضا منصوری در رومانی

اخبار بیشتر دراین رابطه را اینجا بخوانید.آخرین آمار رسمی کرونا در ایران: ۲۴۱۰ مورد ابتلا و ۷۱ فوت جدید

وزارت بهداشت ایران از شناسایی دوهزار و ۴۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته و ۷۱ فوتی در این مدت خبر داد.

آمار کل مبتلایان به کرونا در ایران به نزدیک به ۱۸۵هزار نفر رسیده و هشت‌هزار و ۷۳۰ نفر نیز تا کنون جان خود را بر اثر این بیماری در کشور از دست داده‌اند.

در ایران بیش از ۱۴۶هزار و ۵۰۰ نفر از بیمارستان ترخیص شده و در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار تست تشخیصی انجام شده است./ایرناطرحی برای ازدواج اجباری و یا تغییر نام فرودگاه مهرآباد به مجلس ارائه نشده است

احمد امیرآبادی فراهانی٬ عضو هیئت رییسه مجلس٬ گفت که طرح هایی مثل ازدواج اجباری و یا تغییر نام فرودگاه مهرآباد تحویل هیئت رییسه مجلس نشده است.

احمد امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: «مسئول طرح ها در هیات رئیسه بنده هستم و طرح هایی مثل ازدواج اجباری یا تغییر نام فرودگاه مهرآباد تحویل نشده. ضمن این که مسئول نامگذاری فرودگاهها وزارت راه است.»

روز گذشته به نقل از نماینده آباده گفته شد که طرحی دو فوریتی برای تغییر نام فرودگاه مهرآباد تهران به قاسم سلیمانی به مجلس ارائه شده است.

پیش از آن هم خبر ارائه طرحی مبنی بر ازدواج اجباری در ۲۸ سالگی منتشر شده بودایران ایفای هرگونه نقشی در حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد

ایران اخبار مربوط به «منشاء ایرانی» موشک‌هایی که سال گذشته در حمله به تاسیسات نفتی عربستان استفاده شدند را رد کرده است.

خبرگزاری رویترز روز گذشته اعلام کرد که به نسخه‌ای از گزارش تازه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، دست یافته است که در آن تاکید شده موشک‌هایی که سال گذشته در حمله به تاسیسات نفتی عربستان استفاده شدند، «منشاء ایرانی» داشتند.

آنتونیو گوترش به طور معمول هر شش ماه یک بار گزارشی درباره نحوه اجرای توافق هسته‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌دهد.

در همین حال، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در توئیتی به این گزارش واکنش نشان داده و نوشته است: «ایران ادعاهای موجود در گزارش دبیرخانه سازمان ملل را رد می کند.»

مجید تخت روانچی با اشاره به این که «منشأ ایرانی» تسلیحات «یک مغالطه است»، نوشته است: «دبیرخانه فاقد ظرفیت، تخصص و دانش لازم برای انجام تحقیقات است.»قاضی غلامرضا منصوری بازداشت شد

قاضی غلامرضا منصوری، از متهمان پرونده اکبر طبری، در رومانی بازداشت شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، تاکیدکرد که منصوری هم‌اکنون در اختیار اینترپل قرار دارد، اما به علت محدودیت‌های ناشی از کرونا، در حال حاضر انتقال وی به ایران ممکن نیست.

نام این قاضی متهم به فساد مالی هفته گذشته در یک دادگاه مطرح شد.

از سوی دیگر سازمان گزارش‌گران بدون مرز از قاضی غلامرضا_منصوری برای سرکوب و زندانی کردن روزنامه‌نگاران در ایران شکایت کرد.

قاضی منصوری طی سال‌های گذشته برای تعداد زیادی از روزنامه نگاران قرار بازداشت صادر کرد٬ از جمله ۲۰ روزنامه نگار در بهمن و اسفند ۱۳۹۱.

متن این شکایت تسلیم دادستان فدرال آلمان شده و به گفته این نهاد حقوق بشری «دادستان نباید بگذارد او از دست عدالت فرار کند. نه به بخشودگی از مجازات.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول