? زنده| شکایت سازمان گزارشگران بدون مرز از غلامرضا منصوری

 


دانشجویان «عدالت‌خواه» دانشگاه تهران خواستار استعفای صادق لاریجانی شدند

 


شکایت سازمان گزارشگران بدون مرز از غلامرضا منصوری

سازمان گزارش‌گران بدون مرز از قاضی غلامرضا_منصوری برای سرکوب و زندانی کردن روزنامه‌نگاران در ایران شکایت کرد.

قاضی منصوری طی سال‌های گذشته برای تعداد زیادی از روزنامه نگاران قرار بازداشت صادر کرد٬ از جمله ۲۰ روزنامه نگار در بهمن و اسفند ۱۳۹۱.

متن این شکایت تسلیم دادستان فدرال آلمان شده و به گفته این نهاد حقوق بشری «دادستان نباید بگذارد او از دست عدالت فرار کند. نه به بخشودگی از مجازات.»اعلام آمادگی وزارت خارجه ایران برای تبادل زندانی با آمریکا

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر از آن داد که احتمال دارد که ایران و آمریکا زندانیان بیشتری را به طول متقابل آزاد کنند.

 موسوی گفت که حسن نیتی که برخی کشورها و افراد نشان دادند، از جمله سفیر سوئیس و دولت سوئیس در آزادی زندانیان موثر بوده است.

این در حالی است که سخنگوی قوه قضاییه پیشتر به دولت اخطار داده بود در این حوزه دخالت نکند چرا که «آزادی زندانیان» در حوزه اختیار این قوه است.انتشار اخبار جدید از سرنوشت جعبه سیاه مسافربری اکراینی

رویترز خبر داد که ایران سرانجام تصمیم گرفته است جعبه‌های سیاه هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی به دست سپاه را برای تجزیه و تحلیل به پاریس بفرستد.

دو منبع مختلف به رویترز گفته‌اند که ایران به آژانس هوانوردی سازمان ملل اعلام کرده که اگر تمامی کشورهای دخیل در ماجرا موافقت کنند این جعبه‌ها به پاریس فرستاده می‌شود.

پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، صبح روز ۱۸ دی ۱۳۹۸ با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد و تمام ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند.

کشورهای دیگر مرتبط با این حادثه یعنی اوکراین، کانادا و ایالات متحده پیش از این مکرراً به ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه این هواپیما به فرانسه فشار آورده‌اند.

اما به گزارش رویترز روز چهارشنبه یک نماینده از سوی جمهوری اسلامی در جریان یک دیدار ویدئویی به شورای حکام آژانس هوانوردی سازمان ملل گفته است که تهران قصد دارد این جعبه‌ها را که بسیار صدمه دیده‌اند به آژانس تحقیقات سوانح هوایی بی‌ای‌اِی فرانسه بفرستد.


خبرهای روز گذشته  را از اینجا بخوانید.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »