علی مطهری همچون پدرش آزاده است

زیتون- رییس دفتر بازرسی رهبری با اشاره به فضایل اخلاقی شهید مطهری به خصوص در بعد هدایت جوانان و راهنمایی‌های آنها گفت که در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای است که تا پول به حساب وعاظ نریزند و قبض وصول نشود، نمی‌آیند!
علی‌اکبر ناطق نوری طی سخنانی در مراسم سالگرد شهادت شهید آیت‌الله مرتضی مطهری گفت:« شهید مطهری به چنین چیزهایی اعتنایی نداشت و فقط برایش تأثیرگذاری مهم بود و تهمت و توهین مهم نبود و بسیار آزاده بود. پسر ایشان علی مطهری نماینده تهران و سایر آقازاده‌هایشان نیز چنین خصوصیات اخلاقی دارند. به خصوص علی مطهری که با اخلاص، آزاده و همچون پدرش بی‌اعتنا به دنیاست؛ نماینده‌ای آزاد، متدین و بی‌حاشیه. مطهری زنده است و نمی‌میرد.»
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع لعن حضرت علی (ع) در زمان معاویه اشاره و اظهار کرد:« در آن زمان معاویه مغزها را آن طور شست و شو داده بود که اگر در نمازشان حضرت علی را لعن کنند به بهشت می‌روند. شست و سوی مغز اثرگذاری عجیبی دارد. الان جریان‌های افراطی به وجود آمده از وهابی‌ها و داعشی‌ها مغز جوانان را شست و شو می‌دهند و به جایی می‌رسانند که اگر فلان کار را انجام دهند یا سر ۱۰ انسان را ببرند شب به ملاقات رسول خدا می‌روند. آنها به خاطر شست و شوی مغز این کار را انجام می‌دهند. البته بنده نمی‌خواهم به دلایل رشد این جریان‌ها و تلاش برای اسلام‌هراسی بپردازم که این در مجال دیگری می‌گنجد. »
ناطق نوری در ادامه سخنانش که توسط ایسنا منتشر شده، با بیان اینکه شهید مطهری در تمامی این دوران به دنبال شأن و منزلت نبود، گفت:« هدف شهید مطهری این بود که جوانان را هدایت کند. شهید مطهری کتاب‌های فرقان را می‌خواند تا برای جوانان اثراتش را بگوید و به طرف مقابل خط به خط پاسخ دهد. ایشان در جلساتی حضور پیدا می‌کرد که حتی ۱۰ نفر بیشتر حضور نداشتند چون برایش شأن و منزلت مهم نبود و مهم اثرگذاری در دل افراد و هدایت آنها بود اما متاسفانه اکنون برخی آنقدر برایشان شأن و منزلت مهم است که حاضر نمی‌شوند به یک هیئت ۱۰ نفره‌ بروند یا اینکه به دیگران سلام کنند یا در فلان جلسه‌ حضور یابند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت در خدمت سیاست» (به انگلیسی). سخنران در ابتدای سخن‌اش از رییس

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ

ادامه »