آمار رسمی کرونا: تعداد قربانی‌های دو رقمی شد

کیانوش جهانپور٬ سخنگوی وزارت بهداشت٬ گفت که برای اولین بار در یک ماه اخیر، مرگ و میر روزانه دو رقمی شد.

او درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا تا ظهر امروز افزود: «از دیروز تا امروز ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷۴۸۷۷ نفر رسید.»

جهانپور ادامه داد: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند، تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.»

سخنگوی وزارت بهداشت اقزود که تاکنون ۴۸۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته او تاکنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است./ایرنامرگ بیش از ۷۰۰ نفر در ایران بر اثر مصرف الکل صنعتی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، گفته است که تا امروز سه‌شنبه، بیش از ۷۰۰ نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در ایران درگذشته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود که تا هفته پیش حدود ۶۰۰ نفر در سراسر ایران بر اثر مصرف الکل صنعتی جان سپرده بودند، اما شمار قربانیان در حال افزایش است./ایسنادندانپزشکی‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود

مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت٬ از ادامه تعطیلی مطب های شخصی دندان پزشکی در ایران خبر داد.

او گفت که خدمات اورژانسی دندانپزشکی تنها در کلینیک‌های منتخبی که دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده‌اند مجاز است.

به گفته این مقام وزارت بهداشت دندانپزشکی یکی از مشاغل پرخطر در زمان شیوع کرونا محسوب می‌شود و به همین دلیل، مطب‌های دندان پزشکی هنوز اجازه فعالیت ندارند، زیرا در زمینه انتقال ویروس بسیار خطرناک هستند./ایرناقرارگاه جدید سپاه برای «مبارزه با کرونا»

فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که «قرارگاه امام حسن» را به منظور مبارزه با کرونا و با عنوان «شورای همکاری دولت، نهادهای عمومی و مؤسسات مردمی» تشکیل داده است.

جلسه شروع به کار این قرارگاه روز سه‌شنبه، ۲۶ فروردین، در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شده و قرار است این قرارگاه در مرحله اول از طریق شبکه بسیج، بسته‌های حمایتی بین ۳.۵ میلیون خانوار توزیع کند.

فرمانده سپاه اعلام کرده است در سطح استان‌ها این قرارگاه با حضور بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، ستاد اجرایی، آستان قدس رضوی و بسیج که همگی نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی هستند، تشکیل می‌شود و وزرات صنعت نیز از این قرارگاه‌ها حمایت می‌کند./تسنیم


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول