زماني شوروي سقوط كرد كه صف مك دونالد يك كيلومتر امتداد داشت

نماینده ولی فقیه در سپاه: حلقه‌های کیان و نیاوران دچار کج‌فهمی از دین شده‌اند

زیتون- علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه گفت «متاسفانه برخی می‌گویند مشکل فساد را با تکیه بر سکولاریزم غربی حل کنیم» و حلقه‌ «کیان»٬ «نیاوران» و «اصلاح‌طلبان» دچار «کج‌فهمی» در دین شده‌اند.

نماینده رهبری در سپاه طی سخنرانی به مناسبت روز گرامیداشت عقیدتی-سیاسی با اشاره به آنچه که او« عوارض و پیامدهای کج فهمی و بد فهمی از دین» نامید،  گفت:« تاثیر در ادراک خواص مهمترین عامل انحراف در تاریخ بوده. اگر نفوذ را به معنای تصرف در فکر و ادراک معنا کنیم، نفوذ سیاسی به معنای تصرف دشمن یا عناصر منحرف خودی در ادراک سیاسی و معرفتی و اعتقادی خواص می شود. اگر نفوذ فرهنگی را هم تصرف دشمن در فرهنگ جامعه بدانیم، یعنی دشمن در ادراک فرهنگی مردم تصرف کرده است.»
نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص علت فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مدعی شد که «گورباچف می گوید آن زمانی شوروی سقوط کرد که صف مک دونالد در مسکو بیش از یک کیلومتر امتداد داشت، یعنی ظرف دو دهه آمریکا چنان در فکر مردم انقلابی شوروی نفوذ کرد که آرزوی آنها تنها این بود که یک شعبه در مک دونالد در مسکو تاسیس شود این یعنی تصرف در ذهن و ادراک فرهنگی مردم.»
علی سعیدی افزود:« اولین آسیب از ناحیه دشمن این است که برای چهره دین خدا و پیامبر(ص) بدل سازی می کند. دومین آسیب هم از سوی متولیان دین است یعنی اگر بدفهمی از دین داشته باشند به آیین الهی آسیب وارد می کنند. سومین نوع آسیب نیز بد پیاده کرده و بد اجرا کردن دین است.»
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه در خصوص بدفهمی و کج فهمی از دین و مبانی اسلام در عصر غیبت توضیح داد:« در طول هزار سال گذشته بلاهایی بر سر آیین الهی آوردند، به عنوان مثال انجمن حجتیه برداشت های غلطی را از انتظار داشت. در سیاست نیز عده ای نظراتی خلاف مبانی اسلام ارائه کردند.»
سعیدی کج فهمی از حاکمیت دینی با محوریت ولایت فقیه  را نوعی دیگری از آسیب های دین دانست و افزود:« در عصر حاکمیت دینی ما شاهد کج فهمی از دین هستیم، از جمله بد فهمی نسبت به حاکمیت دینی که در آثار برخی نظریه پردازان مشاهده می کنیم. چه دلیلی دارد در عصر ولی فقیه، شاهد کج فهمی افراد نسبت به دین باشیم؟ کج فهمی که در سه حلقه کارگزاران، اصلاح طلبان و کیان و حلقه نیاوران بروز و ظهور پیدا کرده است.»
وی در بخش پایانی سخنانش که توسط ایرنا منتشر شده، با تأکید بر ضرورت واکسینه کردن جامعه و همچنین پاسداران و بسیجیان در برابر پدیده نفوذ، بدعت و کج فهمی از دین تصریح کرد:« ما امروز آثار نفوذ را در اندیشه سیاسی برخی مسئولین و نیز ادراک فرهنگی شماری از مردم می بینیم و از این رو بایستی نسبت به آن روشنگری و آگاه سازی صورت پذیرد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ظاهرا انحراف از دین در نظر ایت الله سعیدی حول محور ولایت فقیه میچرخد . نظریه ولایت فقیه به معنی حکومت آخوندها حدود دو قرن پیش همزمان با شروع نفوذ انگلستان در ایران از طرف نراقی مطرح شد . دول سلطه گر برای تحت فشار قرار دادن حکام کشورهای هدف الترناتیو حکومت را زیر بال خود میگیرند یا الترناتیوی برای حکومت میسازند و از انجا که شاهان قاجار از عهد فتح علیشاه مدعی قابل اعتنایی نداشتند ، لذا بعید به نظر نمیرسد که بعله . محققان تاریخ باید در این مورد اظهار نظر کنند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

زماني شوروي سقوط كرد كه صف مك دونالد يك كيلومتر امتداد داشت

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »