وزارت بهداشت: ویروس کرونا از اوایل بهمن‌ماه به ایران رسیده بود


آخرین آمار رسمی کرونا: ۳۵ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۲ هزار ۵۱۷ مرگ

بر اساس آخرین آمار٬ تعداد کل قربانیان کرونا در کشور به بیش از ۲۵۰۰ نفر رسیده است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۹ نفر دیگر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و تعداد کل قربانیان به ۲۵۱۷ نفر رسیده است.

او همچنین از شناسایی ۳۰۷۶ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

با اعلام آمار جدید، تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در ایران، بر اساس گزارش‌های رسمی به ۳۵۴۰۸ نفر رسیده است./ایرناکاهش ۷۰ درصدی فروش برخی پمپ بنزین‌ها

فروشندگان بنزین در ایران تصمیم گرفته‌اند ۷۰ درصد از پمپ‌بنزین‌ها را احتمالا تا نیمه اردیبهشت تعطیل کنند.

اسدالله قلی‌زاده، سخنگوی انجمن صنفی فروشندگان فرآورده‌های نفتی گفت که با شیوع کرونا و وضع محدودیت‌های تردد تقاضای بنزین به شدت پایین آمده است.

او گفته پیشتر هم با تصمیم مسئولان در آبان سال گذشته برای سه برابر کردن قیمت بنزین تقاضا پایین آمده بود.

قلی‌زاده گفت: «ما شرمنده کارکنان‌مان هستیم و چاره‌ای جز معرفی ایشان برای دریافت بیمه بیکاری نداریم.»/ایلناصندوق‌ بین‌المللی پول: جهان وارد رکود اقتصادی شده است

کریستالینا جیورجیوا، رییس صندوق بین‌المللی پول‌ اعلام کرد که جهان وارد رکود اقتصادی شده است.

به گفته او بیماری همه‌گیر کرونا باعث شده است که جهان وارد رکود اقتصادی شود و خروج از این وضعیت نیازمند اختصاص بودجه و تدابیر گسترده اقتصادی است.

او افزود که واضح است که وارد یک رکود شده‌ایم که از بحران مالی سال ۲۰۰۹ بدتر است و در ادامه با اشاره به توقف ناگهانی جهانی اضافه کرده است: بازارهای نوظهور برای مقابله با پیامدهای وضعیت به وجود آمده نیازمند ۲.۵ تریلیون دلار هستند.

رییس صندوق بین المللی پول با این حال هشدار داده است که چنین برآوردی حداقلی است.

کریستالینا جیورجیوا در ادامه گفته است، دولت‌ها در بازارهای نوظهور به وضوح از منابع داخلی کافی برخوردار نیستند و بسیاری از آنها دارای بدهی‌های بالا هستند.

رییس صندوق بین‌المللی پول گفت که بیش از ۸۰ کشور ، که عمدتا از کشورهای کم درآمد هستند، از صندوق بین المللی پول درخواست کمک اضطراری کرده اند./رادیو فردا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول