برخورد قضایی با ۱۵۰ نفر در استان فارس به خاطر «انتشار شایعات کرونا»

سازمان اطلاعات استان فارس از «برخورد ارشادی و قضایی» با ۱۵۰ نفر که آنها را «عاملان انتشار شایعات مرتبط با کروناویروس در استان» خواند خبر داد.

مشخص نیست که چه تعداد از این افراد بازداشت شده یا برای آنها پرونده قضایی باز شده است.

سازمان اطلاعات سپاه فارس همچنین تهدید کرده است با افرادی که «بخواهند در این برهه زمانی خاص» اقدام به «تشویش اذهان عمومی» کنند «برخورد قاطع قضایی» خواهد کرد./خبرگزاری تسنیمویروس کرونا درهای مسجد الاقصی و قبه الصخره را اطلاع ثانوی بست

درهای مسجدالاقصی در بخش قدیمی بیت‌المقدس به خاطر خطر شیوع ویروس کرونا فعلا بسته خواهد ماند. شیخ عمر القصوانی، مدیر این مسجد، روز یکشنبه گفت که مسلمانان می‌توانند در صحن بیرونی مسجد در فضای آزاد عبادت کنند.

قبه الصخره نیز به دلیل مشابهی تعطیل شد.

اسرائیل نیز به نوبه خود فعالیت‌های تفریحی و اجتماعی در این کشور را به شدت محدود کرده تا جلوی سرعت شیوع ویروس کرونا را بگیرد. تجمع افراد بیش از ۱۰ نفر در اسرائیل ممنوع اعلام شده است. اماکن عمومی چون مدارس، دانشگاه‌ها، کودکستان‌ها، کنیسه‌ها و همچنین اماکن تفریحی مثل سالن‌های تئاتر، سینما و رستوران‌ها نیز تعطیل شده‌اند./بی‌بی‌سی فارسیآمار رسمی قربانیان کرونا در ایران: مرگ ۷۲۴ نفر و ابتلای ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر

وزارت بهداشت دقایقی پیش آخرین آمار دولتی مبتلایان و جانباختگان به ویروس کرونا را اعلام کرد که براساس آن تعداد ایرانیان مبتلا شده ویروس کرونا به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده و تعداد افرادی که جان خود را در اثر ابتلا از دست داده اند نیز به ۷۲۴ رسیده است.

بنا به گفته  سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۳ به جان باختگان ویروس کرونا در ایران اضافه گردیده و تعداد کل را به ۷۲۴ رسانده است.

جهانپور همچنین گفت که در شبانه روز گذشته تعداد یک هزار و ۲۰۹ نفر مورد جدید ابتلا به ویروس کووید-۱۹ در ایران شناسایی شده است.

به گفته او همچنین تعداد ۴ هزار و ۵۹۰ نفر نیز پس از ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

روز گذشته تعداد جان باختگان ویروس کرونا در ایران ۶۱۱ نفر و تعداد مبتلایان ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر اعلام شده بود./ایرنامطهری: علی لاریجانی برای دفاع از حق نمایندگان همراهی نکرد

علی مطهری نماینده تهران در مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد روند قانون‌گذاری شده و در جایگاه مجلس سنا نشسته است، خصوصاً که گاهی مصوبه مجلس را تغییر می‌دهد. این روند دست مجلس را بسته و موجب محدود شدن این نهاد شده است. اگر این روند ضرورت داشته باشد، نیاز است قانون اساسی تغییر کند.

به گفته او علی لاریجانی رئیس مجلس برای دفاع از این حق نمایندگان همراهی کافی با مجلس نداشته است. این نماینده مجلس ابراز امیدواری می‌کند که رئیس آینده مجلس از این حق پارلمان دفاع کند و جلوی این بدعت‌گذاری را بگیرد.

به گفته او در واقع ۲ شورای نگهبان در کشور به وجود آمده است و مجمع تشخیص مصلحت در جایگاه سنا نشسته است.

 یک عضو مجلس خبرگان رهبری به ویروس کرونا مبتلا شد

دفتر هاشم بطحایی گلپایگانی اعلام کرد که او به ویروس کرونا مبتلا شده است. بطحایی گلپایگانی عضو مجلس خبرگان رهبری است.

به گفته رییس این دفتر، او در حال حاضر در بیمارستان «شهید بهشتی» قم بستری شده و توسط بخشی از کادر پزشکی و درمانی بیمارستان تحت مراقبت‌های درمانی ویژه قرار دارد./تسنیم
خوزستان قرنطینه شد

استاندار خوزستان ضمن اعلام خبر قرنطینه شدن خوزستان گفت: «فعالیت کلیه اصناف به استثنای اصناف ضروری همچون سوپرمارکت‌ها، نانوایی ها، قصابی ها، میوه فروشی ها، خوار و بارفروشی‌ها و داروخانه‌ها ممنوع است.»

بر اساس اعلام استانداری خوزستان هرگونه تردد خودرو‌های مسافری به استان (ورود و یا خروج) ممنوع اعلام شد.

همچنین فعالیت کلیه اصناف به استثنای اصناف ضروری همچون سوپرمارکت‌ها، نانوایی ها، قصابی ها، میوه فروشی ها، خوار و بارفروشی‌ها و داروخانه‌ها ممنوع بوده و همچنین کلیه پایانه‌های مسافری، مراکز تجمع و هایپرمارکت‌ها نیز تعطیل می‌باشد./ایسنابرگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس تا شهریورماه به تعویق افتاد

شورای نگهبان ایران با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس در ۲۱ شهریور موافقت کرد.

پیش از این قرار بود دور دوم انتخابات مجلس در ۲۹ فروردین سال ۱۳۹۹ برگزار شود./تسنیم


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول